Endüstriyel Omurga Switch 12 RJ45 (8 POE) + 8 SFP + 4 SFP+ @ CLR-IES-T884P

Endüstriyel Omurga Switch 12 RJ45 (8 POE) + 8 SFP + 4 SFP+ @ CLR-IES-T884P

 

teknik şartnameÜrüne ait teknik şartname için tıklayın

 

 

 

 

Şartname

  • Cihaz üzerinde Fiber optik kabloları sonlandırmak için 12 adet SFP modül yuvası bulunmalı.
  • SFP yuvalarının 8 adedi Multimode ve Singlemode Gigabit SFP'leri desteklemeli.
  • Bu 8 adet SFP yuvası 100Mbps ve 1Gbps hızındaki modülleri desteklemelidir.
  • SFP yuvalarının kalan 4 adedi ise Multimode ve Singlemode 10 Gigabit SFP+'ları desteklemeli.
  • Bu 4 adet SFP+ yuvası 100Mbps, 1Gbps, 2.5Gbps ve 10Gbps modülleri desteklemelidir.
  • Bakır ethernet bağlantıları sonlandırmak için 12 adet 10/100/1000Base-TX Gigabitethernet RJ45 port bulunmalı
  • Bu RJ45 portlardan 8 adedi PoE (Power over Ethernet) IEEE 802.3at, IEEE 802.3af standartlarını desteklemeli.
  • Bu RJ45 portlardan kalan 4 adedi ise non-PoE olmalıdır. Yani PoE güç vermeyen 10/100/1000Base-TX Gigabit port.
  • Cihaz üzerinde, fiber ve bakır, bağımsız çalışan toplam port sayısı 24 olmalıdır.
  • Cihaz her bir PoE portundan 25W'a kadar güç verebilmeli.
  • Cihazın bakır portlarındaki PoE bütçesine müdahele edilebilmelidir.
  • İstenirse cihazdaki her bir portun vereceği PoE güç değeri elle girilebildiği gibi, aynı zamanda güç kaynağının sağladığı güç değeri de elle artırılıp azaltılarak toplam PoE gücü de kontrol edilebilmelidir.
  • Cihazın PoE portlarının çalışması takvime bağlanabilmelidir; Haftanın istenen günlerinde, istenen saat aralıklarında PoE çıkışını aktif tutup, bu aralık dışında kalan zamanlarda PoE gücünü kesebilmelidir. Bu saat aralıkları 30'ar dakikalık adımlarla ayarlanabilmelidir. (PoE Scheduling)
  • Cihaz, RJ45 portlarından kendisine bağlı olan ağ cihazlarının PoE destekli olup olmadığını otomatik olarak algılamalı. Eğer PoE destekli (PD - Powered Device) bir cihaz yoksa, porttaki PoE çıkışını kapalı tutmalıdır. Ayrıca bu durum web arayüzü üzerinden izlenebilmelidir. Hangi portunda ne tip bir cihaz bağlı, ve bu bağlı cihaza ne kadar bir PoE güç akıtılmakta olduğu, anlık olarak izlenebilmelidir.
  • Cihaz, RJ45 portlarına bağlı bakır data kabloları için basit testler yapabilmeli (Cable Diagnostics); Bağlı kablonun her sarmalı (per / çift) için bağlantı durumunu (açık veya bağlı) gösterebilmeli. Ayrıca her sarmalın uzunluğunu, kablonun bir ucu açık da olsa, tespit edip gösterebilmelidir.
  • Bakır portlar full duplex / half duplex otomatik olarak algılayabilmeli.
  • Cihaz üzerinde, CLI (komut satırı) ile yönetim amaçlı kullanım için bir adet RJ45 konsol portu bulunmalıdır.
  • Cihaz dayanıklı metal kılıfa sahip olup, IP30 endüstriyel koruma standardında olmalı.
  • Cihazın çalışma sıcaklık aralığı -40°C ila 80°C (geniş sıcaklık aralığı) olmalı
  • Cihazın montaj şekli DIN-Rail, yani raya montaj olmalı
  • Cihaz üzerinde yedekli çalışan iki adet güç girişi olmalı. Bu güç kaynağı girişlerine 46~50VDC aralığında beleme bağlanabilmeli.
  • Cihaz üzerindeki güç kaynağına ters kablo bağlantısı yapılsa bile cihaz bunu algılayabilmeli ve çalışmasını sürdürebilmeli. (Reverse Polarity Protection)
  • Cihazın aşırı akım koruması olmalı. (Overload Current Protection)
  • Cihaz üzerindeki LEDler sayesinde hem güç kaynağının, hem fiber hem de bakır portların durumları izlenebilmeli.
  • Cihaz üzerindeki bakır (RJ45) portların her birine "Isıl Koruma" (Thermal Protection) uygulanabilmelidir. Dört farklı sıcaklık eşiği değeri, °C (Santigrad derece) olarak belirlenebilmeli ve bu eşik değerleri istenirse portlara set edilebilmelidir. Portta zamanla oluşan sıcaklık, eşik değerine ulaştığında, switch o portu otomatik olarak kapatabilmelidir. Ayrıca tüm portlardaki anlık sıcaklık değerleri, web arayüzü üzerinden tablo halinde okunabilmelidir.
  • Cihaz, IEEE 802.3az Enerji Verimliliği Yüksek Ethernet (EEE - Yeşil ethernet) standardına uygun olarak çalışmalıdır. Yani porta giren herhangi bir veri olmadığında o portun transmitter devresi uyku moduna alınmalı, receiver devresi aktif halde bırakılmalıdır. Bu sayede enerji tasarrufu sağlanmalıdır.
  • Diğer ağların saat bilgilerini çekerek, o ağlarla senkronize çalışmayı sağlayan, SNTP (Simple Network Time Protocol) protokolünü desteklemelidir. Herhangi bir ağda yer alan SNTP sunucusunun IP adresi tanımlanarak, o sunucudan zaman bilgisi çekilebilmelidir.
  • Cihaz sisteme ilişkin Log kayıtlarını, bir SysLog listesi şeklinde tutmalı. Bu kayıtlar "Info, Warning ve Error" sınıfları olarak üç seviyede listelenebilmelidir. Ayrıca SysLog kayıtları harici bir SysLog sunucu IP adresi girilerek, o sunucuya gönderilip depolanabilmelidir.
  • Web arayüzü üzerinden cihazın ne kadar süredir çalışmakta olduğu bilgisi alınabilmelidir.
  • Cihaz yönetilebilir olmalı ve SNMP/Web/Telnet/CLI/SSH protokolları ile yönetilebilmelidir.
  • Cihaz, SNMP protokolü ile, farklı network yönetim platformları üzerinden yönetilebilmelidir. Bunu temin etmek için SNMP v1 ve v2c protokol süitlerini desteklemelidir.
  • Cihaz, L2+ anahtarlama özelliklerinden olan, 802.1Q VLAN, Mirroring, Port isolation, IGMP Snooping, DHCP Snooping, LLDP, POE+ management, IP Source Guard, ARP inspection, ACL özelliklerini desteklemeli.
  • Mevcut bandgenişliği kaynaklarını tüketebilecek olan multicast trafiğini sadece alıcılara göndererek bandgenişliği sarfiyatını önleme yöntemi olan "IGMP Snooping v1/v2" standardını desteklemeli. 1024 adet multicast grup oluşturabilmelidir.
  • Port, VLAN ve Flow tabanlı olarak hız sınırlandırma yapabilmelidir. (Rate limiting)
  • Güvenli Telnet protokolu olan SHH v1/v2 protokolunu desteklemelidir.
  • HTTP trafiğini şifreleyerek, switchin, web tarayıcı arayüzü üzerinden, güvenli bir şekilde yönetilmesini temin eden SSH (Secure Shell) protokolunu desteklemelidir.
  • Sistemi meşgul etmeye yönelik olan, spoofing (kandırma) saldırılarına karşı, "ARP Inspection", "DHCP Snooping" ve "IP Source Guard" özelliklerine sahip olmalıdır.
  • Bir yerel alan ağında çalışan ağ cihazlarının, kendi kimliklerini ve özelliklerini komşularıyla paylaşmalarını sağlayan LLDP (Link Layer Discovery Protokol) protokolunu desteklemelidir.
  • Cihaz aşağıdaki ethernet standartlarını karşılamalı:
  1. IEEE 802.3 10Base-T Ethernet
  2. IEEE 802.3u 100Base-TX Fast Ethernet
  3. IEEE 802.3ab 1000Base-T Gigabit Ethernet
  4. IEEE 802.3z 1000Base-X Gigabit Ethernet
  5. IEEE802.3x Flow Control and Back Pressure,
  • Cihazda, fiziki olarak tek bir Broadcast Domain olan bir ağı, sanal olarak daha küçük alt ağlara bölerek trafiği sadeleştirmeye yarayan yöntem olan VLAN desteği olmalıdır. “Port Based VLAN, 802.1Q Tag VLAN” desteklemelidir.
  • Cihaz IEEE 802.3ad LACP protokolu ile Link Aggregation (Linkleri grup olarak birleştirme) yapabilmelidir. Fiziksel portları sanal olarak birleştirip tek bir lojik port olarak çalıştırmak şeklinde tanımlanan bu özellik ile bandgenişliği artırılabilmelidir. Her biri içine 14 adet port alınabilen toplam 7 adet farklı link grubu tanımlanabilmelidir. Port grupları, statik olarak elle tanımlanabildiği gibi, LACP protokolü ile karşılıklı switchler arasında dinamik olarak da oluşturulabilmelidir.
  • Cihaz, ağdaki muhtemel loopları tespit edip engellemeye ve alternatif linkler kurmaya yarayan IEEE802.1d Spanning Tree, IEEE802.1w Rapid Spanning Tree protokollarını desteklemeli.
  • İstenen portlar arasında veri akışını kesmek için "Port Isolation" tanımlanabilmelidir. Cihaz, tanımlı portlar arasında anahtarlamayı durdurmalıdır.
  • MAC adres tablosu boyutu 32K olmalıdır. Bu tablodaki, otomatik olarak toplanan (Learning) veriler, belli bir süre inaktif ise, otomatik olarak listeden çıkarılmalıdır (Aging). İnaktif kalma süresi web arayüzünden elle de ayarlanabilmelidir.
  • Ayrıca bu tabloda sürekli olarak kalması istenen MAC adresleri, web arayüzünden elle de girilebilmelidir.
  • Cihazın tutmakta olduğu MAC Address tablosu web arayüzü ile görüntülenebilmelidir. Bu tabloda hangi portlarda hangi MAC adreslerinin kayıtlı olduğu, ve hangi VLAN'a ait olduğu bilgisi olmalıdır.
  • Cihazda "Port Mirroring" tanımlanarak, istenen portlardaki trafiğin kopyası başka bir porta yansıtılarak alınabilmelidir. Bu sayede ağ yöneticisi veri akışını ve switch performansını takip edebilir.
  • Cihazın anahtarlama kapasitesi 598Gbps olmalıdır.
  • Cihazın paket buffer hafıza büyüklüğü 1Mbit olmalıdır.
  • Veri işleme yöntemi “Store and Forward” olmalı
  • Cihaz Jumbo Frame desteği ile 9,6Kbyte büyüklüğündeki çerçeveleri geçirebilmelidir.
  • Cihaz, güvenlik ve dayanıklılıkla ilgili aşağıdaki endüstriyel standartlara uygun çalışmalıdır:
  1. EMI Satandardı : FCC Part 15 Subpart B Class A, EN 55022 Class A;
  2. EMS Satandardı : EN 61000-4-2 (ESD) Level 3, EN 61000-4-3 (RS) Level 3,EN 61000-
  3. 4-4 (EFT) Level 3, EN 61000-4-5 (Surge) Level 3, EN 61000-4-6 (CS) Level 3, EN
  4. 61000-4-8;
  5. Şok Satandardı : IEC 60068-2-27;
  6. Serbest Düşüş Satandardı: IEC 60068-2-32;
  7. Titreşim Satandardı: IEC 60068-2-6

 

 

 

 

DC besleme olmayan noktalarda kullanmak üzere 48VDC 5A AC-DC çevirici modellerimizden biri ayrıca tedarik edilmelidir.

 

CLR-IES-T884P model nolu ürüne uygun;

 

 

 

 

 

 

ce bildirgesiÜrüne ait CE Deklarasyonu için tıklayın
  

 

 

 

 

 

Ürün web linkiÜretici resmi web sitesinde ürünü inceleyin
Teknik katalogÜrüne ait teknik katalog için tıklayın
AI PoE test yöntemiCLR-IES-xx Serisi Yönetilebilir Anahtarlarda RING Konfigurasyonu için tıklayın
AI PoE test yöntemiCLR-IES-xx Serisi Yönetilebilir Anahtarların Kurulum Kılavuzu için tıklayın
  
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CLR Networks CLR-IES-T884P 12 Port Gigabit RJ45 ( 8 Port POE ) + 8 Port 100M/1G SFP + 4 Port 1G/10G SFP+ Yönetilebilir Endüstriyel Omurga Fiber Switch. Toplam 24 Port 


 

Port Sayıları


  • 8 Adet 10/100/1000M Gigabit RJ45 POE Portu 802.3af/802.3at
  • 4 Adet 10/100/1000M Gigabit RJ45 Non POE Portu - POE'siz
  • 8 Adet 100M/1G SFP Fiber Portu
  • 4 adet 1G/10G SFP+ Fiber Portu
  • Toplam 24Port

 


 

  • Yıldız topolojide merkez noktada konumlandırılan core 10G fiber switch. 8 adet 1 Gigabit SFP ve 4 adet 10G SFP+ yuvaları sayesinde, toplam 12 farklı sahayı merkezi bir noktada toplamaya yarar. İstenirse özellikle 10G Fiber Portları sayesinde güçlü bir RING omurga kurulabilir.
  • 12 port bakır ve 12 port fiber yuvası bulunur. Fiber portların 4 tanesi 10G SFP+ desteklemektedir. RJ45 bakır portların 8 tanesi PoE'lidir. (endüstriyel poe switch)
  • IP40 endüstriyel koruma sınıfında, DIN-Rail ray montajlı, yönetilebilen, Gigabitethernet PoE Layer2+ ağ anahtarı.
  • Zorlu endüstriyel ortamlarda, kesintisiz ve yüksek performansla çalışabilecek şekilde tasarlanmış olup sallanma, sarsıntı gibi ağır dış etkenlere karşı dayanıklıdır.
  • Ayrıca elektromanyetik etkiler minimize edilmiştir. IP Tabanlı CCTV Güvenlik kamera sistemleri, Mobese, otomasyon ve askeri projelerde yüksek performans sağlar.
  • POE destekli RJ45 bakır portlar IP kamera, VoIP Telefon ve Access Point gibi 48V DC ile beslenen PD cihazların enerji ve data bağlantısı içindir. 

 

Ring Teknoloji


Cihaz ITU-T G.8032 standardına uygun şekilde ERPS (Ethernet Ring Protection Switching) ring yapısında çalışabilir. Ring topolojisindeki herhangi bir veri linki koptuğunda 50ms'den kısa sürede diğer yöne doğru veri iletimini aktarabilir. Bu sayede kesintisiz bir ağ kurulmuş olur. (ring switch)

Aşağıdaki şekilde RING bağlantısı görülebilir:

RING topoloji

ITU-T G.8032 Ethernet Ring Protection Switching, Layer 2 katmanındaki RING topolojilerinde koruma anahtarlama mekanizmalarını yerine getirme işlevine sahip protokolleri belirler.

Ethernet ağlarında çeşitli bağlantı tercihleri yapılırken, loop oluşumuna açık topolojiler söz konusudur. Bu topolojilerden birisi de RING'dir.

Loop, yani döngü oluşmasına izin verdiğiniz taktirde, ethernet ağınızın herhangi bir noktasında başlayan bir broadcast (örneğin bir ARP isteği) tüm ağınızdaki loop biçiminde çalışmakta olan switchlerden, tekrarlanarak yayılacağı için, ağınız kilitlenecektir. Çünkü switchler broadcast fırtınası ile uğraşmaktan, gerçek trafiği iletemez hale geleceklerdir.

Aslına bakarsanız loop (döngü), fiziksel olarak çok kullanışlı ancak sanal olarak engellenmesi veya daha doğru bir deyimle yönetilmesi gereken bir olgudur. RING dediğimiz topoloji  de, tam olarak bu fiziksel döngü şeklindeki bağlantıyı nasıl yönteceğimizi belirleyen ERPS standardını kullanmaktadır.

 

Not: Power Supply ayrıca alınmalıdır. 

 

Anahtar Özellikleri


  • Bakır ethernet bağlantıları yapmak için 12 adet 1G RJ45 port.
  • PoE destekli RJ45 port sayısı 8 adet.
  • Fiber optik ethernet bağlantıları yapmak için 8 adet 1G destekli SFP ve 4 adet 10G destekli SFP+ yuva.
  • Dual core veya single core tüm 1000Base-FX SFP ve 10GBase-FX SFP+ modüllerini destekler
  • Fiber optik haberleşme mesafesi kullanılan SFP ve SFP+ modül tipine göre değişir.
  • 1G SFP yuvaları aynı zamanda 100M SFP modülleri de çalıştırır.
  • 10G SFP+ yuvaları aynı zamanda 1G SFP modülleri de çalıştırır.
  • RJ45 portların çalışma hızları 10/100/1000Mbps (1000Base-Tx). Auto-negotiate.
  • RJ45 portlar çapraz veya düz kablo bağlantısını otomatik olarak algılar. MDI/MDI-X auto crossover.
  • RJ45 portlar yapılan bağlantıların half veya full duplex olduğunu otomatik olarak algılar. Auto-negotiate.
  • RJ45 portlar IEEE 802.3af ve IEEE 802.3at PoE (Power over Ethernet) standartlarına uygundur.
  • Her bir RJ45 porttan 15.4W ve 30W PoE gücü verebilir.
  • Tüm portlardan verebildiği toplam PoE gücü 240W
  • RJ45 portlarından kendisine bağlı olan ağ cihazlarının PoE destekli olup olmadığını otomatik olarak algılar. Eğer PoE destekli (PD - Powered Device) bir cihaz yoksa, porttaki PoE çıkışını kapalı tutar.
  • İki adet 48VDC güç girişi bulunmalıdır. Bunlar yedekli olarak çalışır. 6-pin terminal blok ile bağlantı yapılır.
  • Üzerindeki güç girişlerine ters polarite kablo bağlantısı yapılsa bile cihaz bunu algılayabilir ve kendini korumaya alır. (Reverse Polarity Protection)
  • Anahtarlama Kapasitesi 598Gbps
  • Paket iletim hızı (Forwarding Speed) 89280000pps
  • MAC Adres Tablosu büyüklüğü 32K
  • Paket Tampon Bellek Alanı 1M
  • Cihaz "store and forward" yöntemi ile iletim yapar.
  • ITU-T G.8032, ERPS Ring desteği - link kesintisi durumunda 50ms'de ringi otomatik yeniler
  • L2+ fonksiyonlarına sahiptir.
  • Yönetilebilir bir anahtardır. web arayüzü (GUI), RS232 konsol portu (CLI), telnet ve SSH ile yönetilebilir.
  • L3 seviyesinde manuel olarak ROUTE girilebilir. Static routing desteği.
  • 9600byte büyüklüğündeki JUMBO Frameleri iletebilir.
  • Endüstriyel tip olan anahtarın çalışma sıcaklık aralığı -40°C ~ 80°C
  • IP40 endüstriyel koruma sınıfına uygun yapıdadır.
  • Fansız sessiz soğutma
  • DIN-Rail montajlı. 

 

Model Bilgileri
Ürün KoduCLR-IES-T884P
BirimiAdet
Birlikte Çalışma48VDC besleme kaynağı ayrıca alınmalıdır.
Genel Teknik Özellikler
Koruma SınıfıIP40
RJ45 Auto MDI/MDI-XEvet
RJ45 Oto Duplex ModeEvet
RJ45 Oto Hız AyarıEvet
Ethernet Switch Özellikleri
Switch TipiEndüstriyel
YönetimKonsol (CLI), Web, SNMP, Layer2+
Toplam Aktif Port24 port
Fiber Portu8*Gigabit SFP slot + 4*10G SFP+ Slot
POE'siz Port Sayısı4*10/100/1000M RJ45
POE'li Port Sayısı8*10/100/1000M RJ45
POE StandardıIEEE 802.3af & IEEE 802.3at
Port Başına PoE Gücü15,4W / 30W
Toplam POE Gücü240W
POE Pin BağlantısıEnd-span, 1/2+, 3/6-
RING DesteğiEvet
Anahtarlama Kapasitesi598Gbps
Paket İletim Hızı89280000pps
MAC Adres Tablosu Büyüklüğü32K
Jumbo Frame Desteği9600byte
Diğer Özellikler
Çalışma Sıcaklığı-40 °C ~ 80 °C
Power Girişi2*48VDC (Yedekli)
Montaj ŞekliDIN Rail
Boyut69 x 148 x 165mm
Dosya Adı
CLR-IES-T884P Katalogİndir
CLR-IES-T884P Şartnameİndir

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Doğrulama Kodu
  • Görünüm: 7837
  • Ürün Kodu: CLR-IES-T884P
  • Stok Durumu: Stokta var

Etiketler: Endüstriyel Omurga Switch, Omurga Switch, Endüstriyel POE Switch, 10G Uplink Switch, 10G Poe Switch, 10G Core Switch, 10G Omurga Switch, 8 Port POE Switch, 8 Port POE Switch Gigabit, Fiber Switch 12 Port, Fiber Switch 8 Port, 8 Port Fiber Omurga Switch, 12 Port Fiber Omurga Switch, 8-Port SFP Switch, 12-Port SFP Switch, 8 Port PoE Endüstriyel Ethernet Switch, 8 Port PoE Yönetilebilir Switch, Fiber Omurga SFP Switch, 4 Port 10G SFP+ Switch, 8SFP, 12SFP, 4SFP+