CLR-MCG-LFP @ Gigabit Ethernet Fiber Optik Media Converter SFP Slot

Ön Sipariş Veriniz CLR-MCG-LFP @ Gigabit Ethernet Fiber Optik Media Converter SFP Slot

 

LFP (Link Fault Pass-Through LFPT) İşlevi için iki senaryo mevcuttur:

  1. Bakır ethernet bağlantılardan birinin kopma - kesilme durumu
  2. Fiber ethernet hattın kopma - kesilme durumu

 

1.

LFP uygulama 2

 

Eğer bakır taraflardan birindeki kablo koparsa, bu kesinti bilgisi diğer taraftaki media çeviriciye, fiber hat üzerinden, LFP sinyali olarak iletilir ve fiber port kapatılır (off). LFP sinyalini alan partner medya çevirici de hem fiber hem de bakır portlarını kapatır.

Bu mükemmel özellik sayesinde bağlantıları gereksiz olarak aktif tutmanın önüne geçilmiş olunur. 

Sorunlu bakır bağlantı onarılıp ilgili bakır port "UP" olduğunda karşı media konvertöre tekrar bir LFP sinyali gönderilir ki partner konvertör de portlarını tekrar "UP" konumuna getirsin.

 

2.

LFP uygulama 1

 

Eğer aradaki fiber optik bağlantı koparsa, her iki partner de bakır portlarını "DOWN" konumuna getirirler. Fiber link tekrar ayağa kalkınca, portlarını açarlar.

 

 

CLR-MCG-LFP model nolu gigabit ethernet SFP medya çevirici üzerine aşağıdaki SFP modüllerinden herhangi biri takılabilir:

 

 

 CLR-GES-SX  SFP Modül @ 1000Base-SX LC Duplex MM Dual Fiber 850nm 550m 

 

 CLR-GES-LX20  SFP Modül @ 1000Base-LX LC Duplex SM Dual Fiber 1310nm 20km 
 CLR-GES-EX40  SFP Modül @ 1000Base-EX LC Duplex SM Dual Fiber 1310nm 40km  
 CLR-GES-ZX80  SFP Modül @ 1000Base-ZX LC Duplex SM Dual Fiber 1550nm 80km  
 CLR-GES-ZX140  SFP Modül @ 1000Base-ZX+ LC Duplex SM Dual Fiber 1550nm 140km  

 

 CLR-GES-B20A  Bidi SFP Modül @ 1000Base-BX LC Simplex SM Single Fiber 1310nm 20km 
 CLR-GES-B20B  Bidi SFP Modül @ 1000Base-BX LC Simplex SM Single Fiber 1550nm 20km 
 CLR-GES-B40A  Bidi SFP Modül @ 1000Base-BX LC Simplex SM Single Fiber 1310nm 40km 
 CLR-GES-B40B  Bidi SFP Modül @ 1000Base-BX LC Simplex SM Single Fiber 1550nm 40km 
 CLR-GES-B80A  Bidi SFP Modül @ 1000Base-BX LC Simplex SM Single Fiber 1490nm 80km 
 CLR-GES-B80B  Bidi SFP Modül @ 1000Base-BX LC Simplex SM Single Fiber 1550nm 80km 

 

tanıtım videosuÜrünün tanıtım videosu için tıklayın
Ürün web linkiÜretici resmi web sitesinde ürünü inceleyin
Teknik katalogÜrüne ait teknik katalog için tıklayın
teknik şartnameÜrüne ait teknik şartname için tıklayın
  

 

 

 

 

 

 

 

 

CLR-MCG-LFP # 1 Port Gigabit Ethernet SFP Fiber Optik Media Çevirici, boş SFP yuvalı

LFP Link Fault Pass-Through işlevi

SFP yuvasında 1000Base-FX (1Gbps) hızında çalışan tüm SFP modül tipleri kullanılabilir.

CLR-MCG-LFP Ethernet Fiber Media Converter, elektriksel bakır RJ45 etherneti optik ethernet sinyale dönüştürür. Bu optik sinyal özellikleri, kullanılan SFP modül tipine göre değişir.

Mevcut Ethernet ağını fiber optik kablo üzerinden uzak noktalara taşımanızı sağlar.

Noktadan noktaya karşılıklı olarak çalıştırılabileceği gibi, F/O Ethernet Switch ile karşılıklı olarak da çalışır. Tabi her iki tarafta kullanılan SFP modül tipleri uygun olmalıdır.

Dual fiber ile çalışan SFP modüller takılabildiği gibi, Single fiber ile çalışan SFP modüller de takılabilir.

Uyarı: SFP modül ayrıca alınmalıdır.

Anahtar Özellikler

  • Hem 5VDC harici adaptör ile hem de üzerindeki USB portundan besleme yapılabilir.
  • Büyük boyutlu ethernet çerçevelerini yani Jumbo Frame iletebilir.
  • LFP (Link Fault Pass-through) özelliği sayesinde, kendi portlarındaki herhangi bir bağlantıda kesinti olduğunda, bu durumu diğer portuna bağlı olan partnerine iletip, partneri ile arasındaki bağlantıyı askıya alabilir.
  • Üzerinde DIP Switchler vardır. Bu DIP switchler vasıtasıyla, LFP özelliği kapatılıp açılabilir.
  • DIP switchler vasıtasıyla switch mode / pass through mode ayarı yapılabilir.
  • DIP switchler vasıtasıyla Store-and-forward mode / Modified cut through mode ayarı yapılabilir.

Bakır Port Özellikleri

  • LFP (Link Fault Pass-through) işlevine sahiptir.
  • Bakır RJ45 Portu 10/100/1000M Hızları Otomatik Algılar
  • Bakır RJ45 Portu UTP / STP / FTP Data Kabloları 100Mt
  • Düz / Çapraz Bağlantı (Auto MDI/MDI-X özelliği)
  • Tak Çalıştır (Herhangi bir Kurulum ve Konfigürasyon Gerektirmez)
  • 10Mbps ve 100Mbps Hızında Full Duplex / Half Duplex destekler
  • 1000Mbps Hızında Full Duplex destekler
Model Bilgileri
Ürün KoduCLR-MCG-SFP
BirimiAdet
Genel Teknik Özellikler
Fiber ModuSFP modüle göre değişir
Optik DalgaboyuSFP modüle göre değişir
Haberleşme MesafesiSFP modüle göre değişir
Fiber SayısıSFP modüle göre değişir
RJ45 Auto MDI/MDI-XEvet
RJ45 Oto Duplex ModeEvet
RJ45 Oto Hız AyarıEvet
Ethernet Fiber Media Çevirici Özellikleri
Fiber Portu1*Gigabit SFP Slot
RJ45 Bakır Port1*10/100/1000M
LFP DesteğiEvet
Diğer Özellikler
Çalışma Sıcaklığı -10~55ºC
Power GirişiHarici, 5VDC, 1A
Montaj ŞekliDesktop & Şasi
Boyut70(E) x 94(B) x 26(Y)
Dosya Adı
CLR-MCG-LFP Katalogİndir
CLR-MCG-LFP Teknik Şartnameİndir

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Doğrulama Kodu
  • Görünüm: 684
  • Ürün Kodu: CLR-MCG-LFP
  • Stok Durumu: Ön Sipariş Veriniz

Etiketler: gigabit ethernet, media converter, SFP yuva, LFP