CLR-SWG-2510P @ Gigabit Ethernet PoE Switch 8*RJ45 PoE + 2*SFP Managed L2+

İletişime Geçiniz CLR-SWG-2510P @ Gigabit Ethernet PoE Switch 8*RJ45 PoE + 2*SFP Managed L2+

 

CLR-SWG-2510P switchi bulut üzerinden, internete bağlı herhangi bir noktadan izlemek ve/veya konfigure etmek istendiğinde kullanılması gereken Cloud Gateway ürünümüz:

 

CLR-SWG-2510P model nolu ürüne uygun;

 

 

 

Anahtar Özellik 1 ... BULUT UYGULAMASI

 

Dünyanın internete bağlı her noktasından ethernet anahtarınızı izleyebilir ve yönetebilirsiniz. Bunun için firewall port tanımlamalarına, NAT işlemlerine, sabit IP kiralamalarına, vs ihtiyaç duymazsınız.

CLR-SWG-2510P anahtarı ön plana çıkaran özelliklerinden birisi de cihazın bulut üzerinden yönetilebiliyor olmasıdır. Bu özelliğin çalışma mantığı aşağıdaki resimde görülmektedir.

 

Resimde de görüleceği gibi; kapalı devre bir lokal ağdaki switchler bile, umumi ağ olan intrenet üzerinden kontrol edilebilir. Yeter ki bu kapalı devre ağımız bir bulut gateway cihazımıza (CLR-CLB-M1128) irtibatlı olsun.

Yani IP adresleri private blokta (mesela 192.168.1.100) olsa da gateway cihazımız, Apollo Server ile sürekli bağlantıda olduğu için, dış dünyaya yani internete adeta bir tünel açmış durumdadır.

 

Cloud Gateway (Bulut Geçidi) platformumuz üzerinden sadece switch cihazlarımız değil, bunların yanında Access Point cihazlarımız da yönetilebilir. Kısacası geniş bir yelpazedeki CLR Networks ağ cihazları internet üzerinden erişilip yönetilebilir.

 

 

bulut uygulaması

 

 

 

bulut uygulaması ana ekran

 

 

 

Anahtar Özellik 2 ... AI PoE - Akıllı PoE Guard İşlevi

 

PoE besleme ile çalışan ağ cihazlarında (ör: IP kamera, Access Point, vb.) zaman zaman, besleme almasına rağmen veri akışında kilitlenme oluşabilmektedir. Örneğin bir otelde konferans sırasında katılımcılar wi-fi ile Access Pointler üzerinden internet erişimi alıyorlar. Çok fazla veri yığılması oluşuyor ve Access Point kitleniyor. Böyle bir durumda sorunu gidermek için, switchin ilgili portundaki ethernet kablosunu çekip-takmak veya AP'yi kapatıp-açmak gerekir. Yani insan müdahelesi gerekmektedir. Bu da zaman ve enerji kaybı anlamına gelir

 

AI teknolojisine sahip olan switchlerimizde ise bu işlem otomatik olarak gerçekleştirilir. Hatta sorun, oluştuğu farkedilmeden giderilmiş olur. Sistemin çalışma mantığı aşağıdaki şekilde gösterilmiştir;

 

akıllı poe işlevi

 

Çalışma prensibi:

  • IP kamera veya Access Point cihazı PoE porta irtibatlandı ve normal çalışmakta.
  • Zaman içinde, kamera/AP PoE gücü çekmeye devam etmesine rağmen, veri akışı kesiliyor.
  • Switchin AI algoritması PoE porttaki bu anormalliği farkediyor.
  • Aksi bir ayar girilmemiş ise default olarak 120s kadar bir süre veri akışının geri gelmesini bekliyor.
  • Bu süre içinde veri akışı başlamazsa, switch ilgili PoE portunu kapatıyor
  • 5s boyunca port kapalı kalıyor ve tekrar açılıyor.
  • Porta bağlı olan IP kamera / AP reboot ediyor.
  • Veri akışı tekrar başlıyor
  • Reboot etmesine rağmen kameranın trafiği geri gelmemiş ise, switch 15dk bekleyip aynı işlemi tekrarlıyor.
  • Hala trafik gelmiyorsa; kamerada arıza olduğuna karar verip, bir log kaydı oluşturuyor.

 

 

Anahtar Özellik 3 ... Otomatik Loop Önleme Özelliği

 

Ethernet ağlarında topoloji planlanırken switch cihazları arasındaki fiziki link bağlantıları öyle yapılmalı ki ağ içinde döngüler (loop) oluşmasın. Çünkü bu looplar hat boyunca tüm anahtarlarda "broadcast storm" oluşmasına neden olurlar. Bu veri fırtınası switchleri öyle meşgul eder ki normal veri trafiğini işlemeye vakit bulamaz hale getirir. Bu da switchlerin işlevsiz hale dönüşmesine sebep olur.

 

CLR-SWG-2510P hiç bir konfigürasyon girmeye gerek kalmadan, otomatik RING koruma işlevine sahiptir ki bu özellik sayesinde yanlışlıkla yapılmış olan bir fiziki bağlantı döngüye sebep olursa, bu hatanın veri akışını kesmesine engel olmak için döngüyü otomatik olarak kırar ve hemen sesli alarm devreye sokar.

Hatalı bağlantı yapılmış olan portun ledlerini yakıp-söndürmek (flash) suretiyle problemin yerini gösterir.

Ağ yöneticisi sorunlu linki söktüğünde alarm susar ve topoloji eski halinde çalışmaya başlar.

 

Bu LOOP koruma fonksiyonunun çalışma adımları şu şekildedir;

  • "High Speed and Efficient RING Protection" özelliği ile Real-Time Monitoring yaparak, portları arasında oluşan loopları hemen tespit eder.
  • Bu durumu ağ yöneticisinin fark etmesi için buzzer ile sesli alarmı devreye sokar.
  • Loop sorunun yerini belirtmek için LEDleri yakıp-söndürmeye başlar.
  • Loopa sebep olan linkin bağlı olduğu portu sanal olarak blokaja alarak döngüyü kırar ve fırtınayı kesmiş olur (Intelligent Blocking).
  • Ne zaman ki ağ yöneticisi hatalı bağlantıyı söker, o zaman alarmı susturur ve veri trafiğin kesintisiz akışını sürdürür.

 

 

 

Ürün videosuÜrün tanıtım videosu için tıklayın
AI PoE test yöntemiAI PoE işlevi test yöntemi için tıklayın
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CLR-SWG-2510P # Yönetilebilir PoE+ Gigabit Ethernet Ağ Anahtarı. 

8*PoE RJ45 (1Gbit) + 2*SFP (1Gbit), Layer 2+ Yönetilebilir Switch

 

CLR-SWG-2510P PoE Switch 8 port gigabit 10/100/1000M RJ45 PoE+ ve 2 port gigabit SFP yuvaya sahip, 19" rack-mount montajlı, yönetilebilir (managed), L2+ ethernet ağ anahtarıdır.

 "Auto-sensing" PoE Algoritması sayesinde IEEE802.3af ve IEEE802.3at uyumlu cihazlara power beslemesi sağlar. PoE desteklemeyen cihaz bağlandığında ise elektriksel gücü keser. Bu sayede ağ cihazlarının zarar görmesi engellenmiş olur.

CLR-SWG-2510P PoE+ ağ anahtarı kendisine bağlı ağ cihazlarının güç gereksinimlerini, hızlarını, duplex modlarını otomatik olarak hesaplar. 

P1 ~ P8 portları "PoE extend" moduna alınabilir, 250m mesafeye kadar besleme ve data iletebilir. Bu durumda veri hızı 10Mbps'a düşer.

Portların Haberleşme Mesafeleri

  • P1 ~ P8 100m @ 1Gbps (Standard Mode)
  • P1 ~ P8 250m @ 10Mbps (Extended Mode)

 

Kısayol DIP Switchleri

Cihazın konfigürasyon arayüzünde etkinleştirilebilen bazı anahtar işlevler, cihaz üzerinde bulunan kısayol DIP Switchleri ile de hızlı bir şekilde devreye sokulabilir. Bu işlevler 4 farklı çalışma modu olarak aşağıda listelenmiştir:

  • AI VLAN: Ağ fırtınalarını kesmek için 8 adet bakır port birbirinden izole olarak çalıştırılır.
  • AI Extend: PoE çalışma mesafesini 250m'ye çıkarır. P1 ~ P8 nolu portlar için geçerlidir.
  • AI PoE: Portlara bağlı çalışan PD cihazlar ölürse, tekrar reboot ettirilerek veri akışı sağlanır
  • AI QoS: Video trafiğine öncelik verir. Mozaikli görüntü oluşmasını engeller. Akıcı video transmisyonu.

 

Teknik Özellikleri

  • Fiber bağlantılar için toplam 2 adet SFP modül yuvası. 
  • SFP yuvaları hem Multimode hem de Singlemode, hem dual hem de BiDi SFP modülleri çalıştırır.
  • Bakır ethernet bağlantılar için 8 adet 10/100/1000Base-TX RJ45 port
  • Bakır RJ45 portların tamamı PoE+ (Power over Ethernet) IEEE 802.3af/at destekler
  • Cihaz her bir PoE portundan 30W'a kadar güç verebilir.
  • Cihazın toplam PoE güç bütçesi 150W
  • Cihazın bakır portlarındaki PoE bütçesine müdahele edilebilir.
  • Cihazın PoE portlarının çalışması takvime bağlanabilir;
  • Haftanın istenen günlerinde, istenen saat aralıklarında PoE çıkışını aktif tutup, bu aralık dışında kalan zamanlarda PoE gücünü kesebilir. (PoE Scheduling)
  • Cihaz, RJ45 portlarından kendisine bağlı olan ağ cihazlarının PoE destekli olup olmadığını otomatik olarak algılar. Eğer PoE destekli (PD - Powered Device) bir cihaz yoksa, porttaki PoE çıkışını kapalı tutar.
  • Bakır ve fiber portların tamamı birbirinden bağımsız olarak çalışır. Toplamda 10 port aktif olarak, aynı anda kullanılabilir.
  • IEEE 802.3i 10BASE-T, IEEE 802.3u 100BASE-TX, IEEE 802.3ab 1000BASE-T, IEEE 802.3z 1000BASE-X (fiber) ethernet standartlarını destekler
  • IPv4 & IPv6 desteği
  • Layer 2+ anahtarlama işlevlerinden VLAN, Port Mirroring, Port isolation, IGMP Snooping, DHCP Snooping, LLDP, POE+ management, ACL, STP, RSTP, MSTP, IGMP v1/v2 Snooping, QoS, vb. destekler.
  • AI PoE işlevi sayesinde PoE portlarına bağlı olup da kilitlenmiş, ölü cihaları algılar ve portlardaki PoE'yi yeniden başlatarak karşı cihazları reboot ettirmek suretiyle network erişimini yeniden sağlar. Sahada müdahele gereksinimini ortadan kaldırır. AI - Yapay Zeka
  • Seri konsol portu üzerinden CLI komutları ile yönetilebildiği gibi, Web arayüzünden de (http) yönetilebilir. Ayrıca SNMP V1/V2/V3, LLDP ve RMON desteği mevcuttur.

 

     

     

    Model Bilgileri
    Ürün KoduCLR-SWG-2510P
    BirimiAdet
    Genel Teknik Özellikler
    RJ45 Auto MDI/MDI-XEvet
    RJ45 Oto Duplex ModeEvet
    RJ45 Oto Hız AyarıEvet
    Ethernet Switch Özellikleri
    Switch TipiTicari
    YönetimKonsol (CLI), Web, SNMP, Layer2+
    Toplam Aktif Port10 port
    Fiber Portu2*Gigabit SFP Slot
    POE'siz Port SayısıYok
    POE'li Port Sayısı8*10/100/1000M RJ45
    POE StandardıIEEE 802.3af & IEEE 802.3at
    Port Başına PoE Gücü15,4W / 30W
    Toplam POE Gücü150W
    POE Pin BağlantısıEnd-span, 1/2+, 3/6-
    Anahtarlama Kapasitesi20Gbps
    Paket İletim Hızı14,88Mpps
    MAC Adres Tablosu Büyüklüğü8K
    Jumbo Frame DesteğiEvet
    Diğer Özellikler
    Çalışma Sıcaklığı-10 °C ~ 60 °C
    Power Girişi220VAC Dahili Güç Kaynağı
    Montaj ŞekliRack-mount
    Boyut285 × 180 × 44mm

    Yorum Yap

    Not: HTML'e dönüştürülmez!
        Kötü           İyi

    Doğrulama Kodu
    • Görünüm: 432
    • Ürün Kodu: CLR-SWG-2510P
    • Stok Durumu: İletişime Geçiniz

    Etiketler: PoE switch, yönetilebilir, gigabitethernet switch, 8 port poe, jumbo frame, cloud