CLR-SWT-2404 @ 10G Managed Ethernet Switch 24*RJ45 4*SFP+

CLR-SWT-2404 @ 10G Managed Ethernet Switch 24*RJ45 4*SFP+

 

CLR-SWT-2404 model nolu ürüne uygun;

 

 

Ürün web linkiÜretici resmi web sitesinde ürünü inceleyin
  

 

 

 

 

 

 

 

 

CLR-SWT-2404 # 10G Yönetilebilir Ethernet Kenar Ağ Anahtarı, Rack-mount

4xSFP+ (10Gbit) + 24*RJ45 (1Gbit)

 

CLR-SWT-2404 10 Gigabit Ethernet Switch, 24 port gigabit 10/100/1000M RJ45 ve 4 port 10Gbps SFP+ yuva olmak üzere toplam 28 adet aktif porta sahip, 19" rack-mount montajlı, yönetilebilir (managed), L2+, ethernet kenar ağ anahtarıdır.

Ağ topolijisi içerisinde, 24 adet RJ45 portu ile kenar switch olarak, 4 adet 10G SFP+ yuvası ile de ara toplama veya merkezi toplama anahtarı olarak konumlandırılabilir.

 

Teknik Özellikleri

  • Fiber bağlantılar için toplam 4 adet SFP+ modül yuvası. 
  • Bakır ethernet bağlantılar için 24 adet 10/100/1000Base-TX RJ45 port
  • SFP+ yuvaları hem Multimode hem de Singlemode, hem dual hem de BiDi SFP+ 10G modülleri çalıştırır.
  • Bakır ve fiber portların tamamı birbirinden bağımsız olarak çalışır. Toplamda 28 port aktif olarak, aynı anda kullanılabilir.
  • Switch, üzerindeki 24 adet RJ45 portuna bağlı bakır data kabloları için basit testler yapabilir (Cable Diagnostics); Bağlı kablonun her sarmalı (per / çift) için bağlantı durumunu (açık veya bağlı) gösterebilir. Ayrıca her sarmalın uzunluğunu, kablonun bir ucu açık da olsa, tespit edebilir.
  • Cihazı komut satırından (CLI) yönetmek için bir adet RJ45 konsol portu (RS232) bulunur.
  • Fabrika ayarlarına döndürebilmek için, üzerinde bir adet RESET butonu vardır. Web arayüzü üzerinden de switch fabrika ayarlarına döndürülebilir.
  • Üzerindeki LEDler sayesinde hem güç kaynağının, hem fiber hem de bakır portların durumları izlenebilir.
  • Bakır RJ45 portlar full duplex / half duplex otomatik olarak algılayabilir.
  • Bakır portlar, 10Base-T standardı olan IEEE802.3, 100Base-T fastethernet standardı olan IEEE802.3u ve 1000Base-T gigabit ethernet standardı olan IEEE802.3ab standartlarına uygun çalışır.
  • SFP+ yuvalar 10GBase-SR/LR standartlarını destekler.
  • Jumbo Frame desteği ile 9,6Kbyte büyüklüğündeki çerçeveleri geçirebilir.
  • Managed switch. SNMP/Web/Telnet/CLI/SSH protokolları ile yönetilebilir.
  • L3 seviyesinde manuel olarak ROUTE girilebilir. Static routing desteği.
  • Dual İmaj özelliği sayesinde kesintisiz yazılım güncellemesi yapılabilir.
  • Cihaz, SNMP v1, v2c ve v3 protokol süitleri ile, farklı network yönetim platformları üzerinden yönetilebilir.
  • L2+ anahtarlama özelliklerinden olan, 802.1Q VLAN, Port Mirroring, Port isolation, IGMP Snooping, DHCP Snooping, LLDP, IP Source Guard, ARP inspection, ACL
  • IEEE 802.3az Enerji Verimliliği Yüksek Ethernet (EEE - Yeşil ethernet) standardına uygun olarak çalışır. Yani porta giren herhangi bir veri olmadığında o portun transmitter devresi uyku moduna alınır, receiver devresi aktif halde bırakılır. Bu sayede enerji tasarrufu sağlanır.
  • Diğer ağların saat bilgilerini çekerek, o ağlarla senkronize çalışmayı sağlayan, SNTP (Simple Network Time Protocol) protokolünü destekler. Herhangi bir ağda yer alan SNTP sunucusunun IP adresi tanımlanarak, o sunucudan zaman bilgisi çekilebilir.
  • Sisteme ilişkin Log kayıtlarını, bir SysLog listesi şeklinde tutar. Ayrıca SysLog kayıtları harici bir SysLog sunucu IP adresi girilerek, o sunucuya gönderilip depolanabilir.
  • Paket buffer hafızası 32Mb
  • Çalışma sıcaklık aralığı -10~55°C
  • Güç tüketimi <60W
  • Cihaz IEEE 802.3ad LACP protokolu ile Link Aggregation (Linkleri grup olarak birleştirme) yapabilir. Fiziksel portları sanal olarak birleştirip tek bir lojik port olarak çalıştırmak şeklinde tanımlanan bu özellik ile bandgenişliği artırılabilir. 
  • Spanning Tree kapsamında STP, RSTP, MSTP protokollerini destekler.
  • Fiziki olarak tek bir Broadcast Domain olan bir ağı, sanal olarak daha küçük alt ağlara bölerek trafiği sadeleştirmeye yarayan yöntem olan VLAN özelliğini destekler
  • IEEE 802.1p, QoS standardını destekler. Bu kapsamda SP (Strict Priority), WFQ (Weighted Fair Queuing), WRR (Weighted Round Robin), RED (Random Early Detect), Best-Effort Service, CoS, DiffServ
  • "Port Mirroring" tanımlanarak, istenen portlardaki trafiğin kopyası başka bir porta paralel olarak yansıtılarak alınabilir. Bu sayede ağ yöneticisi veri akışını ve switch performansını takip edebilir.
  • Port tabanlı hız sınırlama (Rate Limiting) özelliği olmalı.
  • Mevcut bandgenişliği kaynaklarını tüketebilecek olan multicast trafiğini sadece alıcılara göndererek bandgenişliği sarfiyatını önleme yöntemi olan "IGMP Snooping v1/v2" standardını destekler.
  • İstenen portlar arasında veri akışını kesmek için "Port Isolation" tanımlanabilir. Cihaz, tanımlı portlar arasında anahtarlamayı durdurur.
  • Sistemi meşgul etmeye yönelik olan, spoofing (kandırma) saldırılarına karşı, "ARP Inspection", "DHCP Snooping" ve "IP Source Guard" özelliklerine sahiptir.
  • Bir yerel alan ağında çalışan ağ cihazlarının, kendi kimliklerini ve özelliklerini komşularıyla paylaşmalarını sağlayan LLDP (Link Layer Discovery Protokol) protokolunu destekler.
  • Güvenlik özelliği olarak Standart ve Extended IP ACL tanımlanabilir.
  • Yapılan ayarlar, bir konfigurasyon dosyası halinde bilgisayara indirilebilir, gerektiğinde bilgisayardan tekrar switche yüklenebilir.

 

     

    Model Bilgileri
    Ürün KoduCLR-SWT-2404
    BirimiAdet
    Ethernet Switch Özellikleri
    Switch TipiTicari
    YönetimKonsol (CLI), Web, SNMP, Layer2+
    Toplam Aktif Port28 port
    Fiber Portu4*10G SFP+ Slot
    RJ45 Bakır Port24*10/100/1000Base-T
    RING DesteğiHayır
    Anahtarlama Kapasitesi128Gbps
    Paket İletim Hızı95Mpps
    MAC Adres Tablosu Büyüklüğü16K
    Jumbo Frame DesteğiEvet
    Diğer Özellikler
    Çalışma Sıcaklığı-10 °C ~ 55°C
    Power Girişi220VAC Dahili Güç Kaynağı
    Montaj ŞekliRack-mount
    Boyut440x320x44.5mm

    Yorum Yap

    Not: HTML'e dönüştürülmez!
        Kötü           İyi

    Doğrulama Kodu
    • Görünüm: 425
    • Ürün Kodu: CLR-SWT-2404
    • Stok Durumu: Stokta var

    Etiketler: yönetilebilir, jumbo frame, 10G ethernet