CLR-SWT-2412P @ PoE Switch 10G Managed L3 Kenar ve Omurga 8*SFP 24*RJ45 4*SFP+

CLR-SWT-2412P @ PoE Switch 10G Managed L3 Kenar ve Omurga 8*SFP 24*RJ45 4*SFP+

 

CLR-SWT-2412P model nolu ürüne uygun;

 

 

 

Ürün web linkiÜretici resmi web sitesinde ürünü inceleyin
teknik şartnameÜrüne ait teknik şartname için tıklayın
  

 

 

 

 

 

 

 

 

CLR-SWT-2412P # 10G Yönetilebilir PoE+ Ethernet Kenar ve/veya Merkez Fiber Ağ Anahtarı. 

8*SFP (100Mbit/1Gbit) + 4xSFP+ (10Gbit) + 24*PoE RJ45 (1Gbit), Layer 3 Managed Switch

 

CLR-SWT-2412P Omurga Switch, 24 port gigabit 10/100/1000M RJ45 PoE + 8 port 100Mbps/1Gbps SFP yuva ve 4 port 10Gbps SFP+ yuva olmak üzere toplam 36 adet aktif porta sahip, 19" rack-mount montajlı, yönetilebilir (managed), L3 (Layer3 IP adresine göre static routing yapabilen), ethernet merkez ağ anahtarıdır.

  • 1 Gigabit destekli SFP yuvalar aynı zamanda 100Base-X SFP modüllerini de destekler.
  • 10 Gigabit destekli SFP+ yuvalar aynı zamanda 1000Base-X SFP modüllerini de destekler.

 

Ağ topolijisi içerisinde, 24 adet RJ45 portu ile PoE kenar switch olarak, 8 adet SFP ve 4 adet 10G SFP+ yuvası ile de ara toplama ve merkezi toplama anahtarı olarak konumlandırılabilir.

 "Auto-sensing" PoE Algoritması sayesinde IEEE802.3af ve IEEE802.3at uyumlu cihazlara power beslemesi sağlar. PoE desteklemeyen cihaz bağlandığında ise elektriksel gücü keser. Bu sayede ağ cihazlarının zarar görmesi engellenmiş olur.

CLR-SWT-2412P PoE+ ağ anahtarı kendisine bağlı ağ cihazlarının güç gereksinimlerini, hızlarını, duplex modlarını otomatik olarak hesaplar. 

 

Teknik Özellikleri

  • Fiber bağlantılar için toplam 12 adet SFP modül yuvası. 
  • Bu yuvalardan 8 adedi hem 100Mbit hem de 1Gbit SFP modülleri, 4 adedi ise hem 1Gbit SFPleri hem de 10Gbit SFP+ modülleri destekler
  • Bakır ethernet bağlantılar için 24 adet 10/100/1000Base-TX RJ45 port
  • Bakır RJ45 portların tamamı PoE+ (Power over Ethernet) IEEE 802.3af/at destekler
  • Cihaz her bir PoE portundan 25W'a kadar güç verebilir.
  • Cihazın toplam PoE güç bütçesi 400W
  • Cihazın bakır portlarındaki PoE bütçesine müdahele edilebilir.
  • İstenirse cihazdaki her bir portun vereceği PoE güç değeri elle girilebildiği gibi, aynı zamanda güç kaynağının sağladığı güç değeri de elle artırılıp azaltılarak toplam PoE gücü de kontrol edilebilir.
  • Cihazın PoE portlarının çalışması takvime bağlanabilir;
  • Haftanın istenen günlerinde, istenen saat aralıklarında PoE çıkışını aktif tutup, bu aralık dışında kalan zamanlarda PoE gücünü kesebilir. (PoE Scheduling)
  • Cihaz, RJ45 portlarından kendisine bağlı olan ağ cihazlarının PoE destekli olup olmadığını otomatik olarak algılar. Eğer PoE destekli (PD - Powered Device) bir cihaz yoksa, porttaki PoE çıkışını kapalı tutar.
  • Ayrıca bu durum web arayüzü üzerinden izlenebilir. Hangi portundan ne kadar akım çekildiği, ve bu bağlı cihaza ne kadar bir PoE güç akıtılmakta olduğu, anlık olarak izlenebilir.
  • SFP yuvaları hem Multimode hem de Singlemode, hem dual hem de BiDi SFP modülleri çalıştırır.
  • Bakır ve fiber portların tamamı birbirinden bağımsız olarak çalışır. Toplamda 36 port aktif olarak, aynı anda kullanılabilir.
  • Switch, üzerindeki 24 adet RJ45 portuna bağlı bakır data kabloları için basit testler yapabilir (Cable Diagnostics); Bağlı kablonun her sarmalı (per / çift) için bağlantı durumunu (açık veya bağlı) gösterebilir. Ayrıca her sarmalın uzunluğunu, kablonun bir ucu açık da olsa, tespit edebilir.
  • Cihazı komut satırından (CLI) yönetmek için bir adet RJ45 konsol portu (RS232) bulunur.
  • Fabrika ayarlarına döndürebilmek için, üzerinde bir adet RESET butonu vardır. Web arayüzü üzerinden de switch fabrika ayarlarına döndürülebilir.
  • Üzerindeki LEDler sayesinde hem güç kaynağının, hem fiber hem de bakır portların durumları izlenebilir.
  • Bakır RJ45 portlar full duplex / half duplex otomatik olarak algılayabilir.
  • Bakır portlar, 10Base-T standardı olan IEEE802.3, 100Base-T fastethernet standardı olan IEEE802.3u ve 1000Base-T gigabit ethernet standardı olan IEEE802.3ab standartlarına uygun çalışır.
  • SFP yuvalar 1000Base-SZ/LX, 10GBase-SR/LR standartlarını destekler.
  • Jumbo Frame desteği ile 9,6Kbyte büyüklüğündeki çerçeveleri geçirebilir.
  • Managed switch. SNMP/Web/Telnet/CLI/SSH protokolları ile yönetilebilir.
  • L3 seviyesinde manuel olarak ROUTE girilebilir. Static routing desteği.
  • Dual İmaj özelliği sayesinde kesintisiz yazılım güncellemesi yapılabilir.
  • Cihaz, SNMP v1, v2c ve v3 protokol süitleri ile, farklı network yönetim platformları üzerinden yönetilebilir.
  • L2+ anahtarlama özelliklerinden olan, 802.1Q VLAN, Port Mirroring, Port isolation, IGMP Snooping, DHCP Snooping, LLDP, IP Source Guard, ARP inspection, ACL
  • IEEE 802.3az Enerji Verimliliği Yüksek Ethernet (EEE - Yeşil ethernet) standardına uygun olarak çalışır. Yani porta giren herhangi bir veri olmadığında o portun transmitter devresi uyku moduna alınır, receiver devresi aktif halde bırakılır. Bu sayede enerji tasarrufu sağlanır.
  • Diğer ağların saat bilgilerini çekerek, o ağlarla senkronize çalışmayı sağlayan, SNTP (Simple Network Time Protocol) protokolünü destekler. Herhangi bir ağda yer alan SNTP sunucusunun IP adresi tanımlanarak, o sunucudan zaman bilgisi çekilebilir.
  • Sisteme ilişkin Log kayıtlarını, bir SysLog listesi şeklinde tutar. Ayrıca SysLog kayıtları harici bir SysLog sunucu IP adresi girilerek, o sunucuya gönderilip depolanabilir.
  • Paket buffer hafızası 32Mb
  • Çalışma sıcaklık aralığı -10~55°C
  • Cihaz IEEE 802.3ad LACP protokolu ile Link Aggregation (Linkleri grup olarak birleştirme) yapabilir. Fiziksel portları sanal olarak birleştirip tek bir lojik port olarak çalıştırmak şeklinde tanımlanan bu özellik ile bandgenişliği artırılabilir. Link birleştirme ile maksimum 40G bandgenişliğine kadar bir grup yapılabilir. Bu grubun içinde 10G ve/veya 1G portlardan istenen sayıda, limiti aşmamak kaydıyla, kullanılabilr.
  • Spanning Tree kapsamında STP, RSTP, MSTP protokollerini destekler.
  • Fiziki olarak tek bir Broadcast Domain olan bir ağı, sanal olarak daha küçük alt ağlara bölerek trafiği sadeleştirmeye yarayan yöntem olan VLAN özelliğini destekler
  • IEEE 802.1p, QoS standardını destekler. Bu kapsamda SP (Strict Priority), WFQ (Weighted Fair Queuing), WRR (Weighted Round Robin), RED (Random Early Detect), Best-Effort Service, CoS, DiffServ
  • "Port Mirroring" tanımlanarak, istenen portlardaki trafiğin kopyası başka bir porta paralel olarak yansıtılarak alınabilir. Bu sayede ağ yöneticisi veri akışını ve switch performansını takip edebilir.
  • Port tabanlı hız sınırlama (Rate Limiting) özelliği olmalı.
  • Mevcut bandgenişliği kaynaklarını tüketebilecek olan multicast trafiğini sadece alıcılara göndererek bandgenişliği sarfiyatını önleme yöntemi olan "IGMP Snooping v1/v2" standardını destekler.
  • İstenen portlar arasında veri akışını kesmek için "Port Isolation" tanımlanabilir. Cihaz, tanımlı portlar arasında anahtarlamayı durdurur.
  • Sistemi meşgul etmeye yönelik olan, spoofing (kandırma) saldırılarına karşı, "ARP Inspection", "DHCP Snooping" ve "IP Source Guard" özelliklerine sahiptir.
  • Bir yerel alan ağında çalışan ağ cihazlarının, kendi kimliklerini ve özelliklerini komşularıyla paylaşmalarını sağlayan LLDP (Link Layer Discovery Protokol) protokolunu destekler.
  • Güvenlik özelliği olarak Standart ve Extended IP ACL tanımlanabilir.
  • Yapılan ayarlar, bir konfigurasyon dosyası halinde bilgisayara indirilebilir, gerektiğinde bilgisayardan tekrar switche yüklenebilir.

 

     

    Model Bilgileri
    Ürün KoduCLR-SWT-2412P
    BirimiAdet
    Ethernet Switch Özellikleri
    Switch TipiTicari
    YönetimKonsol (CLI), Web, SNMP, Layer3
    Toplam Aktif Port36 port
    Fiber Portu8*Gigabit SFP Slot + 4*10G SFP+ Slot
    POE'li Port Sayısı24*Gigabit RJ45
    POE StandardıIEEE 802.3af/at
    Port Başına PoE Gücü15,4W / 30W
    Toplam POE Gücü400W
    POE Pin BağlantısıEnd-span, 1/2+, 3/6-
    RING DesteğiHayır
    Anahtarlama Kapasitesi368Gbps
    Paket İletim Hızı131Mpps
    MAC Adres Tablosu Büyüklüğü32K
    Jumbo Frame DesteğiEvet
    Diğer Özellikler
    Çalışma Sıcaklığı-10 °C ~ 55°C
    Power Girişi220VAC Dahili Güç Kaynağı
    Montaj ŞekliRack-mount
    Boyut440x290x44.5mm
    Dosya Adı
    CLR-SWT-2412P Şartnameİndir

    Yorum Yap

    Not: HTML'e dönüştürülmez!
        Kötü           İyi

    Doğrulama Kodu
    • Görünüm: 639
    • Ürün Kodu: CLR-SWT-2412P
    • Stok Durumu: Stokta var

    Etiketler: POE switch, yönetilebilir, jumbo frame, omurga switch, 10G ethernet, 24 port POE