Coslat Firewall Enterprise - Kurumsal Ağlar

Yeni İletişime Geçiniz Coslat Firewall Enterprise - Kurumsal Ağlar

 

Coslat Enterprise Seviye Güvenlik Duvarı Kullanım Senaryoları


 

Coslat Firewall Enterprise modeli, büyük ölçekli kurumsal ağlarda en üst düzeyde güvenlik ve performans sağlar, gelişmiş tehdit algılama ve yönetim özellikleri ile kurumun bütünleşik güvenlik stratejisini destekler.

 

 • Segmentasyon desteği ile çoklu ağ yapılarını kolay yönetme,
 • Yüksek erişilebilirlik için yedekli çalışma,
 • Büyük misafir ağlar için merkezi kimlik doğrulama,
 • Yüksek bant genişlikleri için fiber desteği,
 • Datacenter ihtiyaçları için yüksek performans.

 

 

 

Coslat Enterprise Seviye Güvenlik Duvarı Teknik Spektleri


 

Coslat orta seviye firewall grubundaki kutu modelleri olan, CS1000, CS2000, CS4000 için kıyaslamalı özellik tablosu aşağıdadır;

 

 

enterprise firewall spektler1

enterprise seviye spekt 2

 

 

 

 

Coslat Enterprise Seviye Güvenlik Duvarı Özellikleri


 

 

 • Enterprise Seviye Kurumsal şletmeler (> 500 kullanıcı) için güçlü güvenlik.

Enterprise seviye kutu, geniş kurumsal ağlarda gelişmiş tehdit algılama, yönetim özellikleri ve yüksek performanslı veri işleme kapasitesi sunarak kurumsal güvenliği en üst seviyeye taşır. Gelişmiş güvenlik duvarı özelliklerine, izleme ve engelleme sistemlerine ev sahipliği yapan Coslat Güvenlik Duvarı, kullanıcı dostu Web arayüzü sayesinde karmaşık siber tehditlere karşı kendinizi korumanıza yardımcı olur.

 

 • Gelişmiş Paket İnceleme

Deep Packet Inspection (DPI) ve Stateful Packet Inspection (SPI) ile içerik tabanlı paket incelemesi yapabilir, zararlı içerikleri tespit edebilir ve engelleyebilirsiniz. 

 

 

 • Yüksek Erişilebilirlik ve Performans

Kampüs ağlarınız ve yoğun trafikleriniz için yedeklilik yanında üst seviye işlemci ve fiber desteği ile yüksek performans ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

 

 • Çok Kullanıcılı Hotspot Desteği

Üniversite kampüsleriniz gibi yüksek sayıda kullanıcı içeren kimlik denetimi gereksinimlerinize eşsiz çözümdür. Ayrıca dağınık yapıdaki kampüsleriniz için de tek noktadan kimlik doğrulama sağlayabilirsiniz. 

 

 • Genişletilmiş IDS/IPS Saldırı Tespit ve Engelleme

Servislere özel tanımlanmış imzaların yanında kendi imzalarınızı yazabilme özelliği ile Datacenter hizmetleriniz için daha etkin bir koruma sağlayabilirsiniz.

 

 • DNS Filter Desteği ile Gelişmiş Filtreleme

Application filtre, SSL inspection ve Web filtreleme özelliklere ek olarak DNS filtreleme sayesinde daha etkin bir koruma sağlamanıza yardımcı olur.

 

 

 

Coslat Enterprise Güvenlik Duvarı - Büyük Kurumsal Ağlar için Üst Düzey Firewall


 

Enterprise Seviye ( >500 Kullanıcı )
Coslat Firewall Enterprise modeli, geniş kurumsal ağlar için gelişmiş tehdit algılama, yönetim özellikleri ve yüksek performanslı veri işleme kapasitesi sunarak kurumsal güvenliği en üst seviyeye taşır. Güvenlik konusundaki yüksek standartları ve güçlü performansıyla öne çıkar. Her bir model, kullanıcıların verilerini siber tehditlere karşı etkili bir şekilde korumak için tasarlanmıştır.

 

Aynı anda aktif olarak faaliyet gösteren kullanıcı sayısına bağlı olarak, firewall donanım seçenekleri üç grupta toplanmıştır:

 • Giriş Seviye ... ( < 100 Kullanıcı )
 • Orta Segment ... ( 100-500 Kullanıcı )
 • Enterprise ... ( > 500 Kullanıcı )

 

 

 

Her üç donanım seçeneği için öne çıkan bazı özellikler 


 

 • Web filtre için SSL inspection ihtiyacı sizin tercihinize kalsın

HTTPs sitelerin filtrelenmesi için sertifika yüklemek ya da yüklememek sizin tercihinizde olsun. Eğer kullanıcılarınıza sertifika yükleme sorunları yaşıyorsanız, Coslat Smart  HTTPs Filter özelliği size transparent mod ile bu sorunu yaşamadan HTTPs siteleri engellemenizi sağlıyor.

 

 • Şube için Kolayca Tak ve Bağlan

Coslat ile SD-WAN, özel Tanımlanmış Tak-ve-Bağlan özelliği sayesinde Merkez ve Şube yapılarında güvenli ve kolay bağlantı imkanı sunar. Uç noktalarınızın internet bağlantı şekline bakılmaksızın, sabit IP alımına gerek olmaksızın merkeze bağlanmalarını sağlar. Ayrıca, uç noktaların kurulumunda IT personeli gereksinimi ortadan kalkar; sadece Coslat cihazını şubeye ulaştırmanız yeterlidir.

 

 • İnternet üzerinden çalışan uygulamalar kontrolünüz altında

Kullanıcılarınınız internet üzerinden hangi uygulamları çalıştırabileceklerine siz karar verin. Coslat Application Filter, zararlı uygulamları engellemenin yanında fazla bant genişliği kullanan veya kullanıcılarınızın fazla zaman harcadıklarını düşündüğünüz uygulamaları kontrol altına almanızı sağlar. 

 

 • Hotspot

Coslat Hotspot ile Misafirleriniz için güvenli ve izole bağlantılar sağlar. Gelen misafirlerinize  firmanıza özel geriş seçenekleri oluşturmanıza yardımcı olur. Size sadece misafirleriniz için en kolay ve güvenli seçeceği seçmek kalır.

 

 • Saldırı Tespit ve Engelleme

Coslat IDS/IPS modülü ile dışarıdan gelebilecek saldırı kolaylıkla tesbit edebilmenizi ve engelleyebilmenizi sağlıyor. Kendi üzerinde barındırdığı hazır kuralların yanında, esnek yapısı ile kendi imzalarınızı dahi yazabilmenizde yardımcı olur. Daha kolay ve daha etkili bir güvenlik için tasarlanmıştır. 

 

 • Trafik izleme ve uyarılar

Coslat internet kullanımını anlık olarak izlemenizi sağlamasının yanında, otomatik bilgilendirmeler oluşturarak tanımladığınız kurallar için size otomatik mesajlar atar. Bu sayede istemediğiniz bir hareket ile karşılaştığınızda arayüze girmeden durumdan haberdar olabilirsiniz.

 

 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Doğrulama Kodu
 • Görünüm: 78
 • Ürün Kodu: Coslat Firewall - Enterprise
 • Stok Durumu: İletişime Geçiniz

Etiketler: Coslat Firewall, enterprise firewall, 500 üzeri kullanıcı, enterprise seviye güvenlik duvarı, siber tehdit, Coslat güvenlik duvarı, CS1000, CS2000, CS4000