Fujikura 45S Kit Clad Alignment Fusion Splicer

İletişime Geçiniz Fujikura 45S Kit Clad Alignment Fusion Splicer

Fujikura 45S Kit Clad Alignment Fusion Splicer Ürün Kataloğu


 

Teknik katalogÜrüne ait teknik katalog için tıklayın

 

 

 

Fujikura 45S Kit Fiber Optik Ek Cihazı, CT50 Kesicili


 

Fujikura 45S Kit Clad Alignment Fusion Splicer

45S, özellikleri, Hızlı Çalışması, Kullanıcı Dostu Tasarımı, Çok Yönlü İşlevselliği ve Tutarlı Kalitesi ile aktif kaplamalı hizalama teknolojisine dayalı temel birleştiricidir.

 

Özellikleri


Hızlı Operasyon: 

Eş zamanlı fiber hazırlama

Fiber hazırlama, sıyırma, yarma ve birleştiricide yerleştirme işlemlerinin genellikle hem sol hem de sağ taraftaki fiberler için ayrı ayrı tekrarlanması gerekir. 45S işlemi bunu ortadan kaldırır ve yeni SS05 çift elyaf sıyırıcı, CT50 satır için yeni AD-16A fiber adaptörü ve 45S'nin akıllı ayar plakası mekanizması sayesinde eş zamanlı elyaf hazırlamaya olanak tanır.

 

Eş zamanlı fiber sıyırma

SS05 fiber sıyırıcı dört bıçakla donatılmıştır: 2mm/3mm, 900μm için, 250μm fiberler için. Bu bıçakların kullanılması, 250 µm'lik fiberlerin eş zamanlı olarak soyulması sağlar.

 

Eş zamanlı fiber Kesme (Cleave)

CT50 satıra yönelik yeni AD-16A fiber adaptörü iki olukla donatılmıştır. Her oluğa bir fiberin yerleştirilmesi eş zamanlı yarmayı sağlar.

 

Eş zamanlı fiber ayarı

Önceki füzyon birleştiriciler, fiber kelepçesini kapatmak ve fiberi tutmak için iki elle çalıştırmayı gerektiriyordu. Yeni kelepçe mekanizması sayesinde 45S, elyaf ayarıyla kapanır ve tek elle elyaf ayarı ve eş zamanlı elyaf ayarı sağlar.

 

Daha hızlı fiber taşıma süresi

45S, rüzgar koruyucuyu ve fiber kelepçeyi birbirine bağlayan bir mekanizma ile donatılmıştır; böylece rüzgar koruyucuyu açtığınızda fiber kelepçeler otomatik olarak açılır.
45S ayrıca geleneksel füzyon birleştirici modellerimiz tarafından tanınan tutma kelepçeleriyle donatılmıştır. Tutma kelepçeleri, elyaf kelepçeleri açıldıktan sonra elyafın dışarı fırlamasını önler.
Bu mekanizmalar, elyafın kolay işlenmesini ve elyafın ısıtıcıya aktarılması için gereken sürenin azaltılmasını sağlamak üzere birlikte çalışır.

 

Daha hızlı ısıtma süresi

Takviye manşonunu daraltmaya yönelik ısıtıcı, ön ve arkadaki iki ısıtıcı arasındaki takviye manşonunu ısıtmak için tasarlanmıştır. FP-03 manşon kullanılması durumunda ısıtma süresini %15 kısaltır.

 

Önceki modele göre %30 daha hızlı

45S, hazırlama sürecini kolaylaştırması, nakliye süresini kısaltması ve daha hızlı ısıtma sağlaması sayesinde, yerini aldığı 41S+'a göre %30 daha hızlıdır.

 

Hareketli LCD Monitör

45S, 4,95 inç boyutunda hareketli bir LCD monitörle donatılmıştır.
Özellikle dış mekan kullanımında güneş altında dahi görünürlük sağlar.

 

Kolay Sleeve Konumlandırma

Soldaki görsele göre sol ve sağ fiber kelepçe kenarlarının kenarları arasındaki boşluk 60 mm'dir.
Bu mesafe, ekleme noktasının manşonun ortasında konumlandırılmasıyla, manşonun kolay konumlandırılmasına olanak tanır.
Isıtıcının üzerindeki ölçek, örneğin 40 mm gibi diğer manşon uzunlukları için kılavuzu gösterir.

 

Çıkarılabilir pil

Çıkarılabilir pil, değiştirme işlemini kolay ve rahat hale getirir.

 

Kübik Şekil

Küp şekli azaltılmış taban alanı sağlarken aynı zamanda kullanıcıya geniş bir çalışma alanı sağlar.

 

Çalışma Tepsili Taşıma Çantası

Yapılandırılabilir 45S taşıma çantası çeşitli kullanım yapılandırmaları sağlar.

 

Aktif Füzyon Kontrolü

45S, füzyon sırasında fiber görüntüsünü analiz eden ve ark deşarjını buna göre kontrol eden Fujikura Aktif Füzyon Kontrol Teknolojisi ile donatılmıştır. Sonuç, ortamdan bağımsız olarak stabil ekleme kaybıdır.

 

Fiber kesilmiş Yüzey ile Kontrol

Kötü bir ayrılma uç yüzü, yüksek ekleme kaybının potansiyel bir nedenidir. 45S bu sorunu çözebilir çünkü yarılmış yüzeyin durumuna göre füzyonu kontrol edecek donanıma sahiptir. Bu işlev, zayıf bölünmeleri telafi ederek ekleme kaybını azaltmaya yardımcı olur.

 

Gerçek zamanlı füzyon kontrolü

45S, füzyon sırasında fiber görüntüsünü analiz eder ve fiberin gerçek zamanlı durumuna göre füzyon gücünü kontrol eder. Bu, ortamdan bağımsız olarak ekleme kaybını en aza indirmeye yardımcı olur.

 

Aktif Blade Yönetimi

45S, CT50 satırının bıçak durumunu kablosuz iletişim yoluyla izler. 45S bıçağın aşındığına karar verdiğinde, CT50'nin tutarlı yarma performansı sağlamaya devam etmesini sağlamak için CT50'ye bıçağı yeni bir konuma döndürmesi komutunu verecektir.

 

 

 

 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Doğrulama Kodu
  • Görünüm: 844
  • Ürün Kodu: Fujikura-45S
  • Stok Durumu: İletişime Geçiniz

Etiketler: Fujikura 45S, 45S Kit, Clad Alignment Fusion Splicer, Fiber Ek Cihazı, Fiber Optik Füzyon Cihazı, Fiber Sonlandırma Cihazı, Fiber Optik Ek Cihazı, Fiber Ek Makinesi, Fusion Splice, Fujikura Fiber Optik Ek Cihazı