OTDR Çok Fonksiyonlu Fiber Optik Kablo Test Cihazı CLR-OTDR-F3514

OTDR Çok Fonksiyonlu Fiber Optik Kablo Test Cihazı CLR-OTDR-F3514
Teknik katalog Ürüne ait teknik katalog için tıklayın

 

 

 

teknik şartname CLR-OTDR-F3514 Ürününe ait teknik şartname için tıklayın

 

 

 

 


 

CLR-OTDR-F3514 Teknik Şartname

  • OTDR cihazı; fiber optik kablo uzunluğu ölçümü, optik kayıpların ölçümü, optik hatta oluşan
  • kusurların yerinin tespiti gibi işlemleri yapabilmelidir.
  • Çok fonksiyonlu (Multi-Function) OTDR. Hem single mode hem de multimode fiber hatlarda ölçüm yapabilmelidir.
  • 7 inch genişliğinde dokunmatik LCD ekranı bulunmalıdır.
  • Kısa yol tuşlarıyla kolay kullanımı olmalıdır.
  • Dinamik ölçüm aralığı 35/33/20/26dB olmalıdır.
  • Otomatik test, manuel test, kör nokta testi şeklinde farklı test modları olmalıdır.
  • PC ile kontrol etmek veya harici cihaz bağlamak için 2 ana USB ve bir alt USB bağlantı noktası ile entegre edilmiş olmalıdır.
  • 8GB dahili hafızası bulunmalıdır.
  • Raporu işlemek, oluşturmak ve yazdırmak için veri simülasyon yazılımı mevcut olmalıdır.
  • 1000 adet test kaydını hafızasında tutabilmelidir.
  • Üzerinde 650nm görünür ışık kaynağı (VFL) bulunmalıdır. Bu işlev için ayrı bir porta sahip olmalıdır.
  • Cihaz optik güç ölçer (OPM) işlevine de sahip olmalıdır. Bu işlev için ayrı bir porta sahip olmalıdır.
  • Hem OTDR portu hem OPM portu hem de VFL portu olmak üzere üç adet optik girişe sahip olmalı ve bu girişlerin konnektör tipleri FC olmalıdır.
  • Ölçüm süresi aralıkları 15s, 30s, 1dk, 2dk, 3dk seçenekleriyle ayarlanmalıdır.
  • 5 saniyeden daha kısa sürede açılmalıdır.
  • Lineerlik değeri en çok 0.05dB/dB olmalıdır.
  • Ölçüm skalası belirlenirken X ekseni 4m~70m/div, Y ekseni de minimum 0.09dB/div olarak ayarlanmalıdır.
  • Mesafe Ölçüm Doğruluğu ±(1m + 3×10-5×Ölçülen mesafe + Örnekleme Aralığı) değerinde olmalıdır.
  • Kırılma endeksi ayarları 1.4000~1.7000 aralığında, 0.0001'lik adımlarla yapılmalıdır.
  • Zayıflama ölümü için kör bölge (dead zone) 18m olmalıdır.
  • Olaylar için kör bölge 5m olmalıdır
  • Zayıflama Ölçüm Doğruluğu ±0.05 dB/ dB olmalıdır.
  • Yansıma Ölçüm Doğruluğu ±4 dB olmalıdır.
  • Cihaz üzerinde USB arayüzü bulunmalıdır. Bu arayüz üzerinden kayıtlı dosyalar kopyalanabilmelidir.

 

CLR-OTDR-F3514 OTDR SM/MM 1310/1550/850/1300nm 35/33/20/26dB 140km

 


Çok fonksiyonlu (Multi-Function) OTDR. Hem single mode hem de multimode fiber hatlarda ölçüm yapar.  Fiber optik kablo test cihazı olan OTDR; FTTx, CCTV ve fiber optik omurga altyapılarının kurulumu, devreye alınışı ve bakım işlemleri sırasında ihtiyaç duyulan optik ölçümler için için ideal çözümdür. Dayanıklı ve hafif tasarımı, kolay kullanımı ve uzun ömürlü bataryasıyla CLR-OTDR-F3212 saha test ve ölçümlerinde önemli yardımcınız olacaktır.

 


 

İlave İşlevler

                 - Optik Güç Ölçer - OPM (-70 ~ +10db or -50 ~ +26db)

                 - Optik Işık Kaynağı - OLS ( 1310/1550nm or 850/1300nm)

                 - Görünür Işık Kaynağı - VLS (10mW) 

 


Bölümleri:

 

 


Teknik Özellikler

 

  • Entegre tasarım, akıllı ve sağlam.
  • Küçük ve hafif, taşıması kolay.
  • Çoklu ölçüm modu, kullanımı basit, ölçümü tek bir tuşla bitirin.
  • Ek yapım sürecini izlemek için uygun gerçek zamanlı ölçüm fonksiyonu.
  • Daha yakın hata noktasının doğru konumlandırılması için dahili büyük güçlü görsel lazer kaynağı.
  • Dahili -5dBm kararlı lazer kaynağı.
  • Uyarı işlevi, OTDR modülünün optik sinyal tarafından hasar görmesini önleyebilir.
  • PC ile kontrol etmek veya harici cihaz bağlamak için 2 ana USB ve bir alt USB bağlantı noktası ile entegre edilmiştir.
  • Kullanıcı dostu arayüz, analog klavye desteği.
  • 8G dahili hafıza ile entegre. Depolama 80000'den fazla grup.
  • Raporu işlemek, oluşturmak ve yazdırmak için veri simülasyon yazılımı mevcut.
  • Batarya durum göstergesi
  • Dış ortamda kullanım için uzun süre çalışabilme
  • Görsel Hata Bulucu işlevi
  • Optik Güç ölçer işlevi
  • Optik Işık Kaynağı işlevi
  • Çoklu dalga boyları: 1310/1550nm; 850/1300 nm; 1310/1550/850/1300 nm; 1310/1550/1625 nm; 1310/1490/1550 nm

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Doğrulama Kodu
  • Görünüm: 441
  • Ürün Kodu: CLR-OTDR-F3514
  • Stok Durumu: Stokta var

Etiketler: OTDR, Fiber Optik Kablo Test Cihazı, Fiber Test Cihazı, OTDR Test Cihazı, OTDR Testi, Kablo Takip Cihazı, Singlemode OTDR, Multimode OTDR, CLR-OTDR-F3514