Stackable Switch 24*1G RJ45 - 4*1G SFP - 4*10G SFP+ L3 Cloud @ CLR-SWT-5732F

İletişime Geçiniz Stackable Switch 24*1G RJ45 - 4*1G SFP - 4*10G SFP+ L3 Cloud @ CLR-SWT-5732F

Interface

4 Gigabit SFP Slots
24 10/100/1000 Mbps RJ45 Ports
4 10G SFP+ Slots
1 RJ45 Console Port
1 Mini-usb Console Port
1 USB 2.0

 

 

Standard Compliance

IEEE 802.3 10Base-T Ethernet

IEEE 802.3u 100Base-Tx Ethernet

IEEE 802.3ab 1000Base-T Ethernet

IEEE 802.3z 1000 Base-X

IEEE 802.3az EEE support

IEEE 802.3x flow control

IEEE 802.3ad LACP aggregation

IEEE 802.1AB LLDP/LLDP-MED

IEEE 802.1D Spanning Tree Protocol(STP)

IEEE 802.1w Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP)

IEEE 802.1s Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP) (RSTP)

IEEE 802.1Q VLAN tagging IEEE 802.1p CoS support

IEEE 802.1X Port authentication Resilience and Availability

IEEE 802.1D Spanning Tree Protocol(STP)

IEEE 802.1w Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP)

IEEE 802.1s Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP)

IEEE 802.3ad LACP

 

 

 

IP Routing

BGP

BGPv4/v4+

4bytes AS

Text/MD5 for BGPv4

VRF-Lite

IPv4 Static Route

RIPv1/v2

OSPFv2

BGPv4

Bidirectional Forwarding Detection (BFD) for OSPF

OSPF

OSPF v2/v3

OSPF passive interface

Stub/NSSA area

OSPF equal cost route

Text/MD5 for OSPFv2

Static Route

Max. 512 IPv4 entries

Max. 256 IPv6 entries

IPv4/IPv6

Default Route

PBR (Policy-based Route)

IPv4/v6 Static Route

RIP

VRRP

RIPv1/v2/ng

 

 

 

Multicast

L3 Multicast

IGMPv1/v2/v3

MLDv1/v2

IGMP/MLD Proxy

DVMRPv3

PIM-DM/SM/SSM/SDM

SSM Mapping for IPv4/IPv6

Multicast Source Discovery Protocol (MSDP)

L2 Multicast

MLD Snooping

MLD v1/v2 Snooping

Supports up to 4K MLD groups3

Host-based MLD Snooping Fast Leave Supports

64 static MLD groups

MLD Snooping Querier

Per VLAN MLD Snooping

MLD Proxy Reporting

IGMP Snooping

IGMP v1/v2/v3

Supports up to 8K IGMP groups3

Supports 64 static IGMP groups

Per VLAN IGMP Snooping

IGMP Snooping Querier

Host-based IGMP Snooping Fast Leave

PIM Snooping

 

 

 

VLAN

802.1Q

Double VLAN (Q-in-Q)

Port-based Q-in-Q

Selective Q-in-Q

Port-based VLAN

MAC-based VLAN

Subnet-based VLAN

VLAN Group

Max. 4K VLAN groups

Max. 4094 VIDs

Multicast VLAN (ISM VLAN for IPv4/IPv6)

Voice VLAN

Auto Surveillance

VLAN VLAN Trunking

GVRP: Up to 4K dynamic VLANs

Asymmetric VLAN

Rate limiting: policy-based/port

Based bandwidth control with 64kbps granularity

Port-based egress traffic shaping

IEEE 802.1p with 8 priority queues

Per port DSCP/DSCP to 802.1p priority mapping

Congestion control on all ports

Selective Q-in-Q

 

 

 

Security

802.1X

Port security

Layer 2 MAC filtering

Layer 3 IP filtering

Layer 4 TCP/UDP socket filtering

Static MAC forwarding

Multiple RADIUS servers

Multiple TACACS+ servers

802.1x VLAN and 802.1p assignment by RADIUS

Login authentication by RADIUS

Login authentication by TACACS+

TACACS+ accounting

Authorization on RADIUS

Authorization on TACACS+

SSH v2

SSL

Intrusion lock

MAC freeze

MAC search

MAC filtering

DHCP snooping

ARP inspection

Static IP-MAC-Port binding

Policy-based security filtering

Port isolation

Limited MAC number per port

IP source guard

Guest VLAN

IEEE 802.1Q tag-based and port-based VLAN

GVRP automatic VLAN member registration

Full range 4K PVID support

Limited MAC number per port

IP filtering

TCP/UDP socket filtering

BPDU transparency

IEEE 802.1X port-based

Authentication

Enhanced 802.1X compensation

Assignment over VLAN

Layer 2 protocol tunneling

Root guard

BPDU guard

Storm control: Broadcast, multicast

Unknown unicast (DLF)

 

 

 

 

QoS

802.3x flow control

802.1p Class of Service (SPQ, WFQ,WRR, hybrid-SPQ combination capable)

DiffServ (DSCP)

Port-based rate limiting (ingress/egress)

Rate limiting per IP/TCP/UDP per port

Policy-based rate limiting Layer 2 Multicast

 

 

 

 

IPv6

IPv6 over Ethernet (RFC 2464)

IPv6 addressing architecture (RFC 4291)

Dual stack (RFC 4213)

ICMPv6 (RFC 4443)

Path MTU (RFC 1981)

Minimum path MTU size of 1280 (RFC5095)

Encapsulation for maximum PMTU of 1500

Neighbor discovery (RFC 4861)

DHCPv4/v6 server/relay

Default DHCP client mode

 

 

 

 

Device Management

SNMP v1, v2c, v3

SNMP trap group

RMON (1, 2, 3, 9)

Custom default

Syslog (IPv4/IPv6)

ICMP echo/echo reply

IEEE 802.1AB LLDP

IEEE 802.1AB LLDP-MED

Display port utilization

Web interface

Management through Console

Telnet, SNMP

Remote firmware upgrade by FTP/Web/TFTP

Configuration saving and retrieving

Multiple logins supported

Configure clone

CLI

DHCP relay per VLAN

DHCP Client option 12

DHCP Auto-configuration

DHCP Auto-image

DHCP Relay option 60/61/62/18/37/125

DHCP/DHCPv6 Local Relay

DHCP Server

NTP

Port mirroring: ingress/egress/bothport mirroring

 

 

 

 

 

Link Aggregation

Link Aggregation

IEEE 802.3ad LACP link aggregation

Static port trunking

Up to 16 aggregation groups, 8 ports per group randomly selected

Link aggregation algorithm source/destination IP address

 

 

 

 

 

MIB

RFC 1066 TCP/IP-based MIB

RFC 1213, 1157 SNMPv2c/v3 MIB

RFC 1493 bridge MIB

RFC 1643 Ethernet MIB

RFC 1757 RMON group 1, 2, 3, 9

RFC 2011, 2012, 2013 SNMPv2 MIB

RFC 2233 SMIv2 MIB

RFC 2358 Ethernet-like MIB

RFC 2674 bridge MIB extension

RFC 2819, 2925 remote management

RFC 3621 power Ethernet MIB

RFC 4022 management information Base for transmission control protocol

RFC 4113 management information Base for user datagram protocol

RFC 4292 IP forwarding table MIB

RFC4293 Management Information Base (MIB) for IP Cable diagnostic MIB

 

 

 

 

CLR-SWT-5732F # Ethernet Stackable Layer3 Switch

24 Port 10/100/1000Base-T + 4 Port SFP + 4 Port SFP+ L3 Stackable Dual Power, CLOUD switch

 

CLR-SWT-5732F Stackable Omurga Switch, 24 port gigabit 10/100/1000M RJ45 + 4 slot 1Gbps SFP yuva ve 4 slot 10Gbps SFP+ yuva olmak üzere toplam 32 adet aktif porta sahip, 19" rack-mount montajlı, yönetilebilir (managed), L3 (Layer3 IP adresine göre static ve dinamik routing yapabilen, yığınlanabilir ethernet kenar ağ anahtarıdır.

Ayrıca Apollo bulut sunucumuz üzerinden erişime imkân veren CLOUD switch ailesinin bir üyesidir.

 

Teknik Özellikleri

  • Yığınlanabilir (Stackable) anahtardır. Azami 9 switch yığınlanabilir.
  • Virtual Stacking
  • Ring/daisy chain stack connection
  • Fiber bağlantılar için toplam 8 adet SFP/SFP+ modül yuvası. 
  • Bu yuvalardan 4 adedi 1Gbit SFP modülleri, 4 adedi ise 10Gbit SFP+ modülleri destekler
  • Bakır ethernet bağlantılar için 24 adet 10/100/1000Base-TX RJ45 port
  • SFP yuvaları hem Multimode hem de Singlemode, hem dual hem de BiDi SFP modülleri çalıştırır.
  • Bakır ve fiber portların tamamı birbirinden bağımsız olarak çalışır. Toplamda 32 port aktif olarak, aynı anda kullanılabilir.
  • Cihazı komut satırından (CLI) yönetmek için bir adet RJ45 konsol portu (RS232) bulunur.
  • Cihaz üzerinde bir adet 1 Mini-usb Console Port bulunur.
  •  Bir adet USB 2.0 port bulunur.
  • Üzerindeki LEDler sayesinde hem güç kaynağının, hem fiber hem de bakır portların durumları izlenebilir.
  • Bakır RJ45 portlar full duplex / half duplex otomatik olarak algılayabilir.
  • Bakır portlar, 10Base-T standardı olan IEEE802.3, 100Base-T fastethernet standardı olan IEEE802.3u ve 1000Base-T gigabit ethernet standardı olan IEEE802.3ab standartlarına uygun çalışır.
  • SFP yuvalar 1000Base-SZ/LX, 10GBase-SR/LR standartlarını destekler.
  • Jumbo Frame desteği ile 12Kbyte büyüklüğündeki çerçeveleri geçirebilir.
  • Managed switch. SNMP/Web/Telnet/CLI/SSH protokolları ile yönetilebilir.
  • L3 seviyesinde hem manuel olarak ROUTE girilebilir (Static routing desteği). Hem de Dinamik Routing protokollarını (RIP, OSPF ve BGP) destekler.
  • Cihaz, SNMP v1, v2c ve v3 protokol süitleri ile, farklı network yönetim platformları üzerinden yönetilebilir.
  • L2+ anahtarlama özelliklerinden olan, 802.1Q VLAN, Port Mirroring, Port isolation, IGMP Snooping, DHCP Snooping, LLDP, IP Source Guard, ARP inspection, ACL
  • IEEE 802.3az Enerji Verimliliği Yüksek Ethernet (EEE - Yeşil ethernet) standardına uygun olarak çalışır. Yani porta giren herhangi bir veri olmadığında o portun transmitter devresi uyku moduna alınır, receiver devresi aktif halde bırakılır. Bu sayede enerji tasarrufu sağlanır.
  • Diğer ağların saat bilgilerini çekerek, o ağlarla senkronize çalışmayı sağlayan, SNTP (Simple Network Time Protocol) protokolünü destekler. Herhangi bir ağda yer alan SNTP sunucusunun IP adresi tanımlanarak, o sunucudan zaman bilgisi çekilebilir.
  • Paket buffer hafızası 2MB
  • Çalışma sıcaklık aralığı -10~55°C
  • Dual Power ile güç besleme yedekliliği sağlar
  • Cihaz IEEE 802.3ad LACP protokolu ile Link Aggregation (Linkleri grup olarak birleştirme) yapabilir. Fiziksel portları sanal olarak birleştirip tek bir lojik port olarak çalıştırmak şeklinde tanımlanan bu özellik ile bandgenişliği artırılabilir. Link birleştirme ile maksimum 16 grup oluşturulabilir. Her bir gruba 8 port alınabilir
  • Spanning Tree kapsamında STP, RSTP, MSTP protokollerini destekler.
  • Fiziki olarak tek bir Broadcast Domain olan bir ağı, sanal olarak daha küçük alt ağlara bölerek trafiği sadeleştirmeye yarayan yöntem olan VLAN özelliğini destekler
  • IEEE 802.1p, QoS standardını destekler. Bu kapsamda SP (Strict Priority), WFQ (Weighted Fair Queuing), WRR (Weighted Round Robin), RED (Random Early Detect), Best-Effort Service, CoS, DiffServ
  • "Port Mirroring" tanımlanarak, istenen portlardaki trafiğin kopyası başka bir porta paralel olarak yansıtılarak alınabilir. Bu sayede ağ yöneticisi veri akışını ve switch performansını takip edebilir.
  • Port tabanlı hız sınırlama (Rate Limiting) özelliği olmalı.
  • Mevcut bandgenişliği kaynaklarını tüketebilecek olan multicast trafiğini sadece alıcılara göndererek bandgenişliği sarfiyatını önleme yöntemi olan "IGMP Snooping v1/v2" standardını destekler.
  • İstenen portlar arasında veri akışını kesmek için "Port Isolation" tanımlanabilir. Cihaz, tanımlı portlar arasında anahtarlamayı durdurur.
  • Sistemi meşgul etmeye yönelik olan, spoofing (kandırma) saldırılarına karşı, "ARP Inspection", "DHCP Snooping" ve "IP Source Guard" özelliklerine sahiptir.
  • Bir yerel alan ağında çalışan ağ cihazlarının, kendi kimliklerini ve özelliklerini komşularıyla paylaşmalarını sağlayan LLDP (Link Layer Discovery Protokol) protokolunu destekler.
  • Güvenlik özelliği olarak Standart ve Extended IP ACL tanımlanabilir.
  • Yapılan ayarlar, bir konfigurasyon dosyası halinde bilgisayara indirilebilir, gerektiğinde bilgisayardan tekrar switche yüklenebilir.

 

     

    Model Bilgileri
    Ürün KoduCLR-SWT-5732F
    BirimiAdet
    Ethernet Switch Özellikleri
    Switch TipiTicari
    YönetimKonsol (CLI), Web, SNMP, Layer2+
    Toplam Aktif Port32 port
    Fiber Portu4*SFP Slot + 4*10G SFP+ Slot
    RJ45 Bakır Port24*10/100/1000Base-T
    RING DesteğiHayır
    Anahtarlama Kapasitesi128Gbps
    Paket İletim Hızı96Mpps
    MAC Adres Tablosu Büyüklüğü16K
    Jumbo Frame Desteği12K
    Diğer Özellikler
    Çalışma Sıcaklığı-10 °C ~ 55°C
    Power GirişiDual Power 220VAC Dahili Güç Kaynağı
    Montaj ŞekliRack-mount
    Boyut440*320*44mm

    Yorum Yap

    Not: HTML'e dönüştürülmez!
        Kötü           İyi

    Doğrulama Kodu
    • Görünüm: 1477
    • Ürün Kodu: CLR-SWT-5732F
    • Stok Durumu: İletişime Geçiniz

    Etiketler: yönetilebilir, jumbo frame, 10G ethernet, cloud, yığınlanabilir