Aggregation Core Switch 36 Port L3 Yönetilebilir @ CLR-SWT-5636F

Aggregation Core Switch 36 Port L3 Yönetilebilir @ CLR-SWT-5636F

CLR-SWT-5636F-omurga-switch-1


CLR-SWT-5636F-omurga-switch-2


CLR-SWT-5636F-omurga-switch-3


CLR-SWT-5636F-omurga-switch-5


CLR-SWT-5636F-omurga-switch-6

 

teknik şartnameÜrüne ait teknik şartname için tıklayın

 

 

 


 

Şartname

  • Cihaz üzerinde Fiber optik kabloları sonlandırmak için 24 adet 1000Base-X SFP ve 4 adet 1000Base-X/10GBase-X SFP olmak üzere toplam 28 adet SFP modül yuvası bulunmalıdır.
  • Bakır ethernet bağlantıları sonlandırmak için 8 adet 10/100/1000Base-TX Gigabit Ethernet RJ45 port bulunmalıdır.
  • Cihaz üzerindeki bütün portlar birbirinden bağımsız çalışmalıdır. Yani cihaz üzerinde aynı anda en fazla 36 port aktif olarak kullanılmaktadır.
  • SFP yuvalarının tamamı Multimode ve Singlemode dual ve bidi SFP’leri desteklemelidir.
  • Cihaz üzerindeki 4 SFP Slot 100Base-X SFP, 1000Base-X SFP, 10GBase-X SFP+ modülleri desteklemektedir.
  • Cihaz üzerindeki 24 SFP Slot ise hem 100Base-X SFP modülleri hem de 1000Base-X SFP modülleri desteklemektedir.
  • Cihaz üzerinde, CLI (komut satırı) ile yönetim amaçlı kullanım için bir adet RJ45 konsol portu bulunmalıdır.
  • Single Power 220VAC Dahili Güç Kaynağı sağlamalıdır.
  • Bakır portların hızları otomatik ayarlanabildiği gibi ara yüz üzerinden manuel olarak da ayarlanabilmelidir.
  • Cihazın anahtarlama kapasitesi 598Gbps olmalıdır.
  • Cihazın paket iletim hızı 107,14Mpps olmalıdır.
  • Veri iletim yöntemi  “Store and Forward” olmalıdır.
  • Cihaz Jumbo Frame desteği ile 9,6Kbyte büyüklüğündeki çerçeveleri geçirebilmelidir.
  • Cihaz üzerindeki LED’ler sayesinde hem güç kaynağının, hem fiber hem de bakır portların durumları izlenebilmelidir.
  • Bakır portlar full duplex/half duplex otomatik olarak algılayabilmelidir.
  • Cihaz üzerinde, konfigürasyonu fabrika ayarlarına döndürmek için kısayol "Reset" butonu bulunmalıdır.
  • Cihaz, L2+ anahtarlama özelliklerinden olan 802.1Q VLAN, Link Aggregation, Port Mirroring, Port isolation, Port Limit, Storm control, Port Energy Saving, IGMP Snooping, MLD Snooping, IP Multicast Config, QoS,  SNMP, GVRP, LLDP özelliklerini desteklemelidir.
  • Cihaz Layer3 seviyesinde, IP adresi bazlı yönlendirme kapsamında, statik yönlendirmeyi (Static Routing) desteklemelidir. IPv4 adreslerine göre, manuel olarak route tanımlamaları yapılabilmelidir.
  • Cihaz ITU-T G.8032 standardına uygun şekilde ERPS (Ethernet Ring Protection Switching) ring yapısında çalışabilmelidir. Ring yapısındaki herhangi bir veri linki koptuğunda 50ms'den kısa sürede diğer yöne doğru veri iletimini aktarabilmelidir.
  • Mevcut bant genişliği kaynaklarını tüketebilecek olan multicast trafiğini sadece alıcılara göndererek bandgenişliği sarfiyatını önleme yöntemi olan "IGMP Snooping v1/v2/v3" standardını desteklemelidir.
  • Servis kalitesi (QoS) kapsamında, SP(Strict Priority), WFQ (Weighted Fair Queuing), WRR (Weighted Round Robin), 802.1p (Port Queuing Priority), Differentiated Service Code Point (DSCP Priority) protokollerini desteklemelidir.
  • Cihaz, sistemi meşgul etmeye yönelik spoofing (kandırma) saldırılarına karşı, L2+ anahtarlama özelliklerinden olan, DHCP Snooping, IP Source Guard, ARP inspection, ACL özelliklerini desteklemelidir.
  • Cihaz DHCP Server ve DHCP Relay olarak çalıştırılabilmelidir.
  • Cihazda "Port Mirroring" tanımlanarak, istenen portlardaki trafiğin kopyası başka bir porta yansıtılarak alınabilmelidir. Bu sayede ağ yöneticisi veri akışını ve switch performansını takip edebilir.
  • Cihaz, RJ45 portlarına bağlı bakır data kabloları için basit testler yapabilmeli (Cable Diagnostics); Bağlı kablonun her sarmalı (per/çift) için bağlantı durumunu (açık veya bağlı) gösterebilmeli. Ayrıca her sarmalın uzunluğunu, kablonun bir ucu açık da olsa, tespit edip gösterebilmelidir.
  • Cihaz üzerindeki bakır (RJ45) portların her birine "Isıl Koruma" (Thermal Protection) uygulanabilmelidir. Dört farklı sıcaklık eşiği değeri, °C (Santigrad derece) olarak belirlenebilmeli ve bu eşik değerleri istenirse portlara set edilebilmelidir. Portta zamanla oluşan sıcaklık, eşik değerine ulaştığında, switch o portu otomatik olarak kapatabilmelidir. Ayrıca tüm portlardaki anlık sıcaklık değerleri, web ara yüzü üzerinden tablo halinde okunabilmelidir.
  • İstenen portlar arasında veri akışını kesmek için "Port Isolation" tanımlanabilmelidir. Cihaz, tanımlı portlar arasında anahtarlamayı durdurmalıdır.
  • Bir yerel alan ağında çalışan ağ cihazlarının, kendi kimliklerini ve özelliklerini komşularıyla paylaşmalarını sağlayan LLDP (Link Layer Discovery Protokol) protokolünü desteklemelidir.
  • Cihazda, fiziki olarak tek bir Broadcast Domain olan bir ağı, sanal olarak daha küçük alt ağlara bölerek trafiği sadeleştirmeye yarayan yöntem olan VLAN desteği olmalıdır.  VLAN tiplerinden olan “Port Based VLAN, Surveillance VLAN, MAC Based VLAN, Protocol Based VLAN, Voice VLAN” desteklemelidir.
  • Cihaz IEEE 802.3ad LACP protokolü ile Link Aggregation (Linkleri grup olarak birleştirme) yapabilmelidir. Fiziksel portları sanal olarak birleştirip tek bir lojik port olarak çalıştırmak şeklinde tanımlanan bu özellik ile band genişliği artırılabilmelidir. Her biri içine 16 adet port alınabilen toplam 16 adet farklı link grubu tanımlanabilmelidir.
  • Port grupları, statik olarak elle tanımlanabildiği gibi, LACP protokolü ile karşılıklı switch’ler arasında dinamik olarak da oluşturulabilmelidir.
  • Cihaz, ağdaki muhtemel loop’ları tespit edip engellemeye ve alternatif linkler kurmaya yarayan IEEE802.1d Spanning Tree (STP), IEEE802.1w Rapid Spanning Tree (RSTP) ve IEEE 802.1s Multiple Spanning Tree (MSTP) protokollerini desteklemelidir.
  • Cihaz yönetilebilir olmalı ve SNMP/Http/Telnet/CLI, RMON, Console/SSH protokolleri ile yönetilebilmelidir.
  • HTTP trafiğini şifreleyerek, switchin, web tarayıcı ara yüzü üzerinden, güvenli bir şekilde yönetilmesini temin eden SSH (Secure Shell) protokolünü desteklemelidir.
  • Cihaz, SNMP protokolü ile farklı network yönetim platformları üzerinden yönetilebilmelidir. Bunu temin etmek için SNMP v1, v2c ve v3 protokol süitlerini desteklemelidir.
  • Port tabanlı olarak hız sınırlandırma yapabilmelidir. (Rate limiting)
  • IEEE 802.1x standardı kapsamında, cihaza giriş (login) yöntemlerinden olan RADIUS ve TACACS+ server üzerinden authentication özelliğini desteklemelidir.
  • Cihaz, IEEE 802.3az Enerji Verimliliği Yüksek Ethernet (EEE - Yeşil ethernet) standardına uygun olarak çalışmalıdır. Yani porta giren herhangi bir veri olmadığında o portun transmitter devresi uyku moduna alınmalı, receiver devresi aktif halde bırakılmalıdır. Bu sayede enerji tasarrufu sağlanmalıdır.
  • Cihaz sisteme ilişkin Log kayıtlarını, bir Sistem Log Listesi şeklinde tutmalıdır.
  • (Dual Image). Bu yedekli imaj tutabilme özelliği sayesinde versiyon güncellemeleri (upgrade) sistem kesintisi olmadan yapılabilmelidir.
  • ihaz üzerinde tutulmakta olan geçici konfigürasyon (running-config) ve kalıcı konfigürasyon (startup-config) dosyaları bilgisayara indirilebilmelidir. Aynı şekilde bilgisayardan da switch cihazına geri yüklenebilmelidir.
  • MAC adres tablosu boyutu 32K olmalıdır. Bu tablodaki, otomatik olarak toplanan (Learning) veriler, belli bir süre inaktif ise, otomatik olarak listeden çıkarılmalıdır (Aging).
  • Ayrıca bu tabloda sürekli olarak kalması istenen MAC adresleri, web ara yüzünden elle de girilebilmelidir.
  • Cihazın tutmakta olduğu MAC tablosu web ara yüzü ile görüntülenebilmelidir. Bu tabloda hangi MAC adreslerinin hangi VLAN'a ait olduğu bilgisi olmalıdır.
  • Cihaz aşağıdaki standartları desteklemelidir;

§ IEEE 802.3 10Base-T Ethernet

§ IEEE 802.3u 100Base-Tx Ethernet

§ IEEE 802.3ab 1000Base-T Ethernet

§ IEEE 802.3z 1000 Base-X

§ IEEE 802.3az EEE support

§ IEEE 802.3x flow control

§ IEEE 802.3ad LACP aggregation

§ IEEE 802.1AB LLDP/LLDP-MED

§ IEEE 802.1D Spanning Tree Protocol(STP)

§ IEEE 802.1w Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP)

§ IEEE 802.1s Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP) (RSTP)

§ IEEE 802.1Q VLAN tagging IEEE 802.1p CoS support

§ IEEE 802.1X Port authentication Resilience and Availability

§ IEEE 802.1D Spanning Tree Protocol(STP)

§ IEEE 802.1w Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP)

§ IEEE 802.1s Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP)

§ IEEE 802.3ad LACP

  • Cihazın çalışma sıcaklığı -10 °C ~ 55°C olmalıdır.
  • Cihaz rack montaja uygun olmalıdır.
  • Cihazın boyutları 440×290×45mm olmalıdır.

 

 

 

 

Ürün web linkiÜretici resmi web sitesinde ürünü inceleyin
Teknik katalogÜrüne ait teknik katalog için tıklayın

 

 

 

 

 

 

CLR-SWT-5636F  #  8 Port Gigabit RJ45 + 24 Port 100/1000M SFP + 4 Port 1G/10G SFP+ Ethernet L3 Switch Yönetilebilir Omurga Toplama Anahtar


 

CLR-SWT-5636F Omurga Switch, 24 Port 100M/1G SFP slot, 8 Port Gigabit RJ45 ve 4 Port 1G/10Gbps SFP yuva olmak üzere toplam 36 adet aktif porta sahip, 19" rack-mount montajlı, yönetilebilir (managed), L3 (Layer3 IP adresine routing yapabilen), ethernet merkez ağ anahtarıdır.

Aggregation Core Switch

 

 

Teknik Özellikleri


  • Fiber bağlantılar için toplam 28 adet SFP modül yuvası. 
  • Bu yuvalardan 24 adedi 100M/1Gbit SFP modülleri, 4 adedi ise hem 1Gbit hem de 10Gbit SFP+ modülleri destekler.
  • Bakır ethernet bağlantılar için 8 adet 10/100/1000Base-TX RJ45 port
  • SFP yuvaları hem Multimode hem de Singlemode, hem dual hem de BiDi SFP modülleri çalıştırır.
  • Toplamda 36 port aktif olarak, aynı anda kullanılabilir.
  • Cihazı komut satırından (CLI) yönetmek için bir adet RJ45 konsol portu (RS232) bulunur.
  • Üzerindeki LEDler sayesinde hem güç kaynağının, hem fiber hem de bakır portların durumları izlenebilir.
  • Bakır RJ45 portlar full duplex / half duplex otomatik olarak algılayabilir.
  • Bakır portlar, 10Base-T standardı olan IEEE802.3, 100Base-T fastethernet standardı olan IEEE802.3u ve 1000Base-T gigabit ethernet standardı olan IEEE802.3ab standartlarına uygun çalışır.
  • SFP yuvalar 1000Base-SZ/LX, 10GBase-SR/LR standartlarını destekler.
  • Jumbo Frame desteği ile 9,6Kbyte büyüklüğündeki çerçeveleri geçirebilir.
  • Managed switch. SNMP/Web/Telnet/CLI/SSH protokolları ile yönetilebilir.
  • L3 seviyesinde manuel olarak ROUTE girilebilir (Static routing desteği).
  • Cihaz, SNMP v1, v2c ve v3 protokol süitleri ile, farklı network yönetim platformları üzerinden yönetilebilir.
  • L2+ anahtarlama özelliklerinden olan, 802.1Q VLAN, Port Mirroring, Port isolation, IGMP Snooping, DHCP Snooping, LLDP, IP Source Guard, ARP inspection, ACL
  • IEEE 802.3az Enerji Verimliliği Yüksek Ethernet (EEE - Yeşil ethernet) standardına uygun olarak çalışır. Yani porta giren herhangi bir veri olmadığında o portun transmitter devresi uyku moduna alınır, receiver devresi aktif halde bırakılır. Bu sayede enerji tasarrufu sağlanır.
  • Diğer ağların saat bilgilerini çekerek, o ağlarla senkronize çalışmayı sağlayan, SNTP (Simple Network Time Protocol) protokolünü destekler. Herhangi bir ağda yer alan SNTP sunucusunun IP adresi tanımlanarak, o sunucudan zaman bilgisi çekilebilir.
  • Paket buffer hafızası 32MB
  • Cihazın CPU hızı 500MHz
  • Flash Belleği 128M
  • DRAM 2G
  • Çalışma sıcaklık aralığı -10~55°C
  • Reset butonu bulunur
  • Cihaz IEEE 802.3ad LACP protokolu ile Link Aggregation (Linkleri grup olarak birleştirme) yapabilir. Fiziksel portları sanal olarak birleştirip tek bir lojik port olarak çalıştırmak şeklinde tanımlanan bu özellik ile bandgenişliği artırılabilir. Link birleştirme ile maksimum 16 grup oluşturulabilir. Her bir gruba 8 port alınabilir
  • Spanning Tree kapsamında STP, RSTP, MSTP protokollerini destekler.
  • Fiziki olarak tek bir Broadcast Domain olan bir ağı, sanal olarak daha küçük alt ağlara bölerek trafiği sadeleştirmeye yarayan yöntem olan VLAN özelliğini destekler
  • IEEE 802.1p, QoS standardını destekler. Bu kapsamda SP (Strict Priority), WFQ (Weighted Fair Queuing), WRR (Weighted Round Robin), RED (Random Early Detect), Best-Effort Service, CoS, DiffServ
  • "Port Mirroring" tanımlanarak, istenen portlardaki trafiğin kopyası başka bir porta paralel olarak yansıtılarak alınabilir. Bu sayede ağ yöneticisi veri akışını ve switch performansını takip edebilir.
  • Port tabanlı hız sınırlama (Rate Limiting) özelliği olmalı.
  • Mevcut bandgenişliği kaynaklarını tüketebilecek olan multicast trafiğini sadece alıcılara göndererek bandgenişliği sarfiyatını önleme yöntemi olan "IGMP Snooping v1/v2" standardını destekler.
  • İstenen portlar arasında veri akışını kesmek için "Port Isolation" tanımlanabilir. Cihaz, tanımlı portlar arasında anahtarlamayı durdurur.
  • Sistemi meşgul etmeye yönelik olan, spoofing (kandırma) saldırılarına karşı, "ARP Inspection", "DHCP Snooping" ve "IP Source Guard" özelliklerine sahiptir.
  • Bir yerel alan ağında çalışan ağ cihazlarının, kendi kimliklerini ve özelliklerini komşularıyla paylaşmalarını sağlayan LLDP (Link Layer Discovery Protokol) protokolunu destekler.
  • Güvenlik özelliği olarak Standart ve Extended IP ACL tanımlanabilir.

 

     

    Model Bilgileri
    Ürün KoduCLR-SWT-5636F
    BirimiAdet
    Ethernet Switch Özellikleri
    Switch TipiTicari
    YönetimKonsol (CLI), Web, SNMP, Layer2+
    Toplam Aktif Port36 port
    Fiber Portu24*SFP Slot + 4*10G SFP+ Slot
    RJ45 Bakır Port8*10/100/1000Base-T
    RING DesteğiEvet
    Anahtarlama Kapasitesi598Gbps
    Paket İletim Hızı107,14Mpps
    MAC Adres Tablosu Büyüklüğü32K
    Jumbo Frame Desteği9,6K
    Diğer Özellikler
    Çalışma Sıcaklığı-10 °C ~ 55°C
    Power GirişiSingle Power 220VAC Dahili Güç Kaynağı
    Montaj ŞekliRack-mount
    Boyut440*290*44,5mm

    Yorum Yap

    Not: HTML'e dönüştürülmez!
        Kötü           İyi

    Doğrulama Kodu
    • Görünüm: 3442
    • Ürün Kodu: CLR-SWT-5636F
    • Stok Durumu: Stokta var

    Etiketler: Omurga Switch, Core Switch, Backbone Switch, 10G Uplink Switch, 10G Core Switch, 10G Omurga Switch, Fiber Switch 24 Port, Fiber Switch 28 Port, 24 Port Fiber Omurga Switch, 28 Port Fiber Omurga Switch, 24-Port SFP Switch, Layer3 Switch, Fiber Omurga SFP Switch, 4 Port 10G SFP+ Switch, 24SFP, 28SFP