40G Switch 16 SFP/SFP+ + 2 QSFP+ Managed @ CLR-SWC-7518F

İletişime Geçiniz 40G Switch 16 SFP/SFP+ + 2 QSFP+ Managed @ CLR-SWC-7518F

 

CLR-SWC-7518F # Yönetilebilir Ethernet 10G Switch, Rack-mount, Aggregation Switch

16 Port 1G/10G SFP ve 2 Port QSFP+ (40G) 

CLR-SWC-7518F 10G/40G Omurga Switch, 16 port 1Gbps/10Gbps SFP+ yuva ve 2 port 40Gbps QSFP+ yuva olmak üzere toplam 18 adet aktif porta sahip, 19" rack-mount montajlı, yönetilebilir (managed), L2 ethernet merkez ağ anahtarıdır. Aggregation switch olarak çok büyük ağların tam göbeğinde konumlandırılır. (40G Switch)

  • 10 Gigabit destekli SFP+ yuvalar aynı zamanda 1GBase-X SFP modüllerini de destekler.
  • 40 Gigabit destekli QSFP+ yuvalar

 

Teknik Özellikleri

  • Fiber bağlantılar için toplam 18 adet modül yuvası. 
  • Bu yuvalardan 16 adedi hem 1Gbit hem de 10Gbit SFP modülleri, 2 adedi ise 40G QSFP+ modülleri destekler
  • SFP+ yuvaları hem Multimode hem de Singlemode, hem dual hem de BiDi SFP modülleri çalıştırır.
  • Cihazı komut satırından (CLI) yönetmek için bir adet RJ45 konsol portu (RS232) bulunur.
  • Fabrika ayarlarına döndürebilmek için, üzerinde bir adet RESET butonu vardır. Web arayüzü üzerinden de switch fabrika ayarlarına döndürülebilir.
  • Üzerindeki LEDler sayesinde hem güç kaynağının, hem fiber hem de bakır portların durumları izlenebilir.
  • Jumbo Frame desteği ile 9,6Kbyte büyüklüğündeki çerçeveleri geçirebilir.
  • Managed switch. SNMP/Web/Telnet/CLI/SSH protokolları ile yönetilebilir.
  • Cihaz, SNMP v1, v2c ve v3 protokol süitleri ile, farklı network yönetim platformları üzerinden yönetilebilir.
  • L2+ anahtarlama özelliklerinden olan, 802.1Q VLAN, Port Mirroring, Port isolation, IGMP Snooping, DHCP Snooping, LLDP, IP Source Guard, ARP inspection, ACL
  • IEEE 802.3az Enerji Verimliliği Yüksek Ethernet (EEE - Yeşil ethernet) standardına uygun olarak çalışır. Yani porta giren herhangi bir veri olmadığında o portun transmitter devresi uyku moduna alınır, receiver devresi aktif halde bırakılır. Bu sayede enerji tasarrufu sağlanır.
  • Diğer ağların saat bilgilerini çekerek, o ağlarla senkronize çalışmayı sağlayan, SNTP (Simple Network Time Protocol) protokolünü destekler. Herhangi bir ağda yer alan SNTP sunucusunun IP adresi tanımlanarak, o sunucudan zaman bilgisi çekilebilir.
  • Paket buffer hafızası 24M
  • Çalışma sıcaklık aralığı -10~55°C
  • Güç tüketimi <60W
  • Cihaz IEEE 802.3ad LACP protokolu ile Link Aggregation (Linkleri grup olarak birleştirme) yapabilir. Fiziksel portları sanal olarak birleştirip tek bir lojik port olarak çalıştırmak şeklinde tanımlanan bu özellik ile bandgenişliği artırılabilir.
  • Spanning Tree kapsamında STP, RSTP, MSTP protokollerini destekler.
  • Fiziki olarak tek bir Broadcast Domain olan bir ağı, sanal olarak daha küçük alt ağlara bölerek trafiği sadeleştirmeye yarayan yöntem olan VLAN özelliğini destekler
  • IEEE 802.1p, QoS standardını destekler. Bu kapsamda SP (Strict Priority), WFQ (Weighted Fair Queuing), WRR (Weighted Round Robin), RED (Random Early Detect), Best-Effort Service, CoS, DiffServ
  • "Port Mirroring" tanımlanarak, istenen portlardaki trafiğin kopyası başka bir porta paralel olarak yansıtılarak alınabilir. Bu sayede ağ yöneticisi veri akışını ve switch performansını takip edebilir.
  • Mevcut bandgenişliği kaynaklarını tüketebilecek olan multicast trafiğini sadece alıcılara göndererek bandgenişliği sarfiyatını önleme yöntemi olan "IGMP Snooping v1/v2" standardını destekler.
  • Sistemi meşgul etmeye yönelik olan, spoofing (kandırma) saldırılarına karşı, "ARP Inspection", "DHCP Snooping" ve "IP Source Guard" özelliklerine sahiptir.
  • Bir yerel alan ağında çalışan ağ cihazlarının, kendi kimliklerini ve özelliklerini komşularıyla paylaşmalarını sağlayan LLDP (Link Layer Discovery Protokol) protokolunu destekler.
  • Güvenlik özelliği olarak Standart ve Extended IP ACL tanımlanabilir.
  • Yapılan ayarlar, bir konfigurasyon dosyası halinde bilgisayara indirilebilir, gerektiğinde bilgisayardan tekrar switche yüklenebilir.

 

     

    Model Bilgileri
    Ürün KoduCLR-SWC-7518F
    BirimiAdet
    Ethernet Switch Özellikleri
    Switch TipiTicari
    YönetimKonsol (CLI), Web, SNMP, Layer2+
    Toplam Aktif Port18 port
    Fiber Portu16*1G/10G SFP+ Slot + 2*40G QSFP+ Slot
    RJ45 Bakır PortYok
    Anahtarlama Kapasitesi484Gbps
    Paket İletim Hızı360Mpps
    MAC Adres Tablosu Büyüklüğü16K
    Jumbo Frame DesteğiEvet
    Diğer Özellikler
    Çalışma Sıcaklığı-10 °C ~ 55°C
    Power Girişi220VAC Dahili Güç Kaynağı
    Montaj ŞekliRack-mount
    Boyut440x285x44mm

    Yorum Yap

    Not: HTML'e dönüştürülmez!
        Kötü           İyi

    Doğrulama Kodu
    • Görünüm: 2221
    • Ürün Kodu: CLR-SWC-7518F
    • Stok Durumu: İletişime Geçiniz

    Etiketler: yönetilebilir, jumbo frame, omurga switch, 10G ethernet, 40G ethernet