400G QSFP-DD SR8 MPO16 Multimode CLR-400G-SR8

İletişime Geçiniz 400G QSFP-DD SR8 MPO16 Multimode CLR-400G-SR8

CLR-400G-SR8 400GBASE-SR8 QSFP-DD Transceiver Modül Teknik Özellikler


 

özellikler

 

 

 

teknik parametreler

 

 

 

test verisi

 

 

 

 

 

 

 

 

CLR-400G-SR8 400GBASE-SR8 QSFP-DD Transceiver Modül Çizimleri

 

 

Modül Blok Diyagramı


 

blok çizim

400GBASE-SR8 QSFP DD bir tür paralel transceiver şeklinde çalışır. VCSEL ve PIN array birimlerini gösteren blok diyagram yukarıdaki resimde görülmektedir.

 

 

 

 

MPO16 Konnektör


Veri bağlantısı, 16 pinli MPO konnektör ile sağlanır. Her bir 50G kanal için bu MPO konnektör içindeki 2'şer adet multimode kıl kullanılır. Dolayısıyla MPO konnektörün içinde toplamda 16 pin aktiftir. MPO16 tip bağlantı kafasındaki sıralı halde bulunan 16 adet pinden soldaki sekizli ve sağdaki sekizli sıra kullanılır. Aşağıdaki şekil MPO16 konnektör kafasını göstermektedir;

mpo konnektör çizimi

 

 

 

 

 

Elektriksel Pin-Out Detayları


 

elektrik pin çizimi

 

 

 

 

 

 

CLR-400G-SR8 400GBASE-SR8 QSFP-DD Transceiver Modüller Arası Bağlantılar


 

ara bağlantı yöntemleri

 

 

 

CLR-400G-SR8 400GBASE-SR8 QSFP-DD Multimode MPO16 Male 850nm 100m - 400Gbps


 

CLR-400G-SR8, 400GBASE-SR8 400G Ethernet Uygulamaları için paralel sekiz kanallı (Lane), Tak-çıkar, Double-Density Fiber Optik QSFP-DD Modüldür. Bu alıcı-verici (transceiver), kısa menzilli çok-kanallı (multi-lane) veri iletişimi ve ara bağlantı uygulamaları için yüksek performanslı bir modüldür.

Her yönde kanal başına 53.125Gbps (26.5625GBd PAM4) bant genişliğine sahip, sekiz adet veri kanalına (data lane) sahiptir. Her kanal OM3 fiber kullanılarak 70m mesafeye veya OM4 fiber kullanılarak 100m'ye kadar 53.125Gbps hızda çalışabilir. Bu modüller, 850 nm nominal dalga boyunu kullanan multimode fiber hatlarda çalışmak üzere tasarlanmıştır.

Elektrik arayüzü, 76 kontaklı kenar tipi bir konektör kullanır. Optik arayüz, 16 fiber MTP (MPO) konektörü kullanır. (MPO24/PC versiyonu da mevcuttur)

Bu modül, güvenilir, uzun ömürlü, yüksek performanslı ve tutarlı hizmet sunmak üzere CLR Networks'ün devre ve VCSEL teknolojisi ile üretilmiştir.

400G QSFP-DD SR8 modüller, IEEE 802.3cd 200GBASE-SR4 standardı ile uyumludur. 25G NRZ kodlama modunda çalışan ve toplamda 500G (8x50G) veri hızına ulaşan sekiz elektriksel arayüz hattını destekler.

 

CLR-400G-SR8 QSFP-DD double-density transceiver modülden çıkan 400Gbit'lik veri, optik ortamda iletilirken, her biri 53.125Gbps hızında toplam 8 farklı çift fiber kıl ile, full duplex olarak, taşınır. Bu 8 adet kanal ile taşınan optik sinyal karşı taraftaki QSFP-DD modüle ulaştığında, tekrar birleştirilerek, toplamda 400Gbps veri hızında elektriksel sinyale dönüştürülür. (Multi-Lane Çok kanallı veri iletişimi)

 

İki QSFP-DD modülü patch cord ile birbirine bağlamak gerektiğinde Polarite B MPO16 ara bağlantı kablosu seçilmelidir.

 

Switch, Router, Server ve PCI NIC üreticileri olan, Cisco, Avaya, Juniper, Enterasys, Huawei, D-Link, Planet, Repotec, TG-Net, Moxa, TP-Link, Allied Telesis, Zyxel, Dell, Edgecore, Gigamon, Netgear, Alkatel ve Etherwan gibi birçok marka ile uyumludur.

 

 

Teknik Özellikler


  • Toplamda Data Bit Hızı 400Gb/s (Gigabit Ethernet 400Gbps)
  • 8 kanal 850nm full-duplex QSFP-DD (Double Density) transceiver
  • Her bir kanal başına 53.125Gbps (26.5625GBd PAM4) veri hızı
  • Optik Çıkış Lazer Tipi VCSEL
  • Optik Alış Sinyal Algılama PIN Işık Dedektörü
  • Alış ve veriş kanallarının her birinde dahili CDR devreleri
  • Fiber Optik Merkez Dalga Boyu λc: 850nm (Spectrum: 840/860 nm TX, 840/860 nm RX)
  • Optik Haberleşme Mesafesi OM4 50/125 multimode optik kabloda 100m, OM3 50/125 multimode optik kabloda 70m
  • Fiber Optik OM3, OM4 Multimode kablolar
  • Fiber Optik Konnektörü MPO16 APC Erkek (16-ribbon MPO Dişi fiber patchcord bağlanır) (24MPO/PC versiyonu da mevcuttur)
  • Tak Çalıştır (Hot-Pluggable)
  • Çalışma Sıcaklığı 0 ~ 70°C
  • Besleme Voltajı +3.3V
  • Güç tüketimi <8.5W
  • DDM Özelliği (Digital Diagnostic Monitoring) Çıkış Gücü, Optik Alış Gücü ve Modül Sıcaklığının monitör edilmesi

 

 

 

 

Model Bilgileri
Ürün KoduCLR-400G-SR8
BirimiAdet
Genel Teknik Özellikler
Transmisyon OrtamıFiber Optik
Fiber ModuMultimode
Optik Dalgaboyu850nm
Fiber StandardıOM3, OM4, OM5
Haberleşme Mesafesi100m / OM4 kabloda, 70m OM3 MMF kabloda
Fiber Sayısı16 core / 16 pinli MPO konnektör içinde
Fiber Konnektör TipiMPO16 APC Erkek (16-ribbon MPO Dişi fiber patchcord bağlanır)
Fiber Optik Transceiver Modül Özellikleri
Modül FormuQSFP-DD
Uygulama Tipi400 Gigabit Ethernet
Veri Hızı400Gbps
Optik Standardı400GBase-SR8
Optik Merkez Dalgaboyu (λc)850nm (Spectrum: 840/860 nm TX, 840/860 nm RX)
Spectral Genişlik - RMS (∆λ)0.6nm
Ortalama Çıkış Gücü (Pout)-6.5 ~ 4dBm / Her bir kanal için
Extinction Ratio (ER)3dB
Alış Hassasiyeti-6.5dBm / Her bir kanal için
Besleme Voltajı (Vcc)3.3V
Laser Transmitter TipiVCSEL
Optik Sinyal DedektörüPIN photodiode
DDM DesteğiEvet
Diğer Özellikler
Çalışma Sıcaklığı 0~70ºC

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Doğrulama Kodu
  • Görünüm: 1430
  • Ürün Kodu: CLR-400G-SR8
  • Stok Durumu: İletişime Geçiniz

Etiketler: QSFP-DD, 400G QSFP-DD, MPO16, CLR-400G-SR8, 400GE, 400Gbps, 400GBase-SR8