PoE Switch 24 Port RJ45 POE + 4 Port RJ45-SFP Combo Managed @ CLR-SWG-2932MP

PoE Switch 24 Port RJ45 POE + 4 Port RJ45-SFP Combo Managed @ CLR-SWG-2932MP

 

Ürün web linki   Üretici resmi web sitesinde ürünü inceleyin



 

Teknik katalogÜrüne ait teknik katalog için tıklayın

 

 

 

AI PoE test yöntemi  Ürüne ait kurulum kılavuzu için tıklayın

 

 

 

 

 

ce bildirgesiÜrüne ait CE Deklarasyonu için tıklayın
  

 

 

 

 

 

CLR-SWG-2932MP model nolu ürüne uygun;

 

 

 

 

teknik şartnameÜrüne ait teknik şartname için tıklayın
  

 

 

 

 

 

Şartname

 

 

  • Bakır ethernet bağlantıları sonlandırmak için 28 adet 10/100/1000Base-TX Gigabit Ethernet RJ45 port bulunmalıdır.
  • Cihaz üzerinde Fiber optik kabloları sonlandırmak için 4 adet 1000Base-X SFP modül yuvası bulunmalıdır.
  • 4 SFP modül yuvası ve 4 Bakır port paylaşımlı (combo) kullanılmalıdır. Yani cihaz üzerinde aynı anda en fazla 28 port aktif olarak çalışmalıdır.
  • SFP yuvalarının tamamı Multimode ve Singlemode dual ve bidi SFP’leri desteklemelidir.
  • Bakır portların hızları otomatik ayarlanabildiği gibi arayüz üzerinden manuel olarak da ayarlanabilmelidir.
  • Cihaz üzerinde, CLI (komut satırı) ile yönetim amaçlı kullanım için bir adet RJ45 konsol portu bulunmalıdır.
  • Cihaz her bir PoE portundan 30W'a kadar güç verebilmelidir.
  • Cihazın toplam PoE güç bütçesi 400W olmalıdır.
  • Cihazın anahtarlama kapasitesi 56Gbps olmalıdır.
  • Cihazın paket iletim hızı 41,6Mpps olmalıdır.
  • Veri iletim yöntemi  “Store and Forward” olmalıdır.
  • Cihazın PoE portlarının çalışması takvime bağlanabilmelidir; 
  • Haftanın istenen günlerinde, istenen saat aralıklarında PoE çıkışını aktif tutup, bu aralık dışında kalan zamanlarda PoE gücünü kesebilmelidir. (PoE Scheduling)
  • Cihaz Jumbo Frame desteği ile 10Kbyte büyüklüğündeki çerçeveleri geçirebilmelidir.
  • Cihaz, RJ45 portlarından kendisine bağlı olan ağ cihazlarının PoE destekli olup olmadığını otomatik olarak algılamalı. Eğer PoE destekli (PD - Powered Device) bir cihaz yoksa porttaki PoE çıkışını kapalı tutmalıdır.
  • Ayrıca bu durum web ara yüzü üzerinden izlenebilmelidir. Hangi portundan ne kadar akım çekildiği ve bu bağlı cihaza ne kadar bir PoE güç akıtılmakta olduğu, anlık olarak izlenebilmelidir.
  • Bakır portlar full duplex/half duplex otomatik olarak algılayabilmelidir.
  • Bakır portlarına yapılan kablo tipinin çapraz ya da düz olduğunu otomatik olarak algılayabilmelidir. (RJ45 autosense MDI/MDI-X)
  • Cihaz üzerindeki LED’ler sayesinde hem güç kaynağının, hem fiber hem de bakır portların durumları izlenebilmelidir.
  • Cihaz üzerinde, konfigürasyonu fabrika ayarlarına döndürmek için kısayol "Reset" butonu bulunmalıdır.
  • Cihaz, L2+ anahtarlama özelliklerinden olan, 802.1Q VLAN, Link Aggregation, Port Mirroring, Port isolation, IGMP Snooping, MLD Snooping, MVR, QoS, LLDP, GVRP, MSTP özelliklerini desteklemelidir.
  • Mevcut band genişliği kaynaklarını tüketebilecek olan multicast trafiğini sadece alıcılara göndererek band genişliği sarfiyatını önleme yöntemi olan "IGMP Snooping v2/v3" standardını desteklemelidir.
  • İstenen portlar arasında veri akışını kesmek için "Port Isolation" tanımlanabilmelidir. Cihaz, tanımlı portlar arasında anahtarlamayı durdurmalıdır.
  • Broadcast ve mutlicast stormları tespit edip engellemelidir.
  • Servis kalitesi (QoS) kapsamında, SP(Strict Priority), WFQ (Weighted Fair Queuing), WRR (Weighted Round Robin), 802.1p (Port Queuing Priority), Differentiated Service Code Point (DSCP Priority) protokollerini desteklemelidir.
  • Cihaz, sistemi meşgul etmeye yönelik spoofing (kandırma) saldırılarına karşı, L2+ anahtarlama özelliklerinden olan, DHCP Snooping, IP Source Guard, ARP inspection, ACL özelliklerini desteklemelidir.
  • Cihazda "Port Mirroring" tanımlanarak, istenen portlardaki trafiğin kopyası başka bir porta yansıtılarak alınabilmelidir. Bu sayede ağ yöneticisi veri akışını ve switch performansını takip edebilir.
  • Kabloların fiziksel yapılandırmasını izlemek ve tek yönlü bağlantıları algılamak için UDLD (Unidirectional Link Detection) protokolünü desteklemelidir.
  • Bir yerel alan ağında çalışan ağ cihazlarının, kendi kimliklerini ve özelliklerini komşularıyla paylaşmalarını sağlayan LLDP (Link Layer Discovery Protokol) protokolünü desteklemelidir.
  • Cihazda, fiziki olarak tek bir Broadcast Domain olan bir ağı, sanal olarak daha küçük alt ağlara bölerek trafiği sadeleştirmeye yarayan yöntem olan VLAN desteği olmalıdır.  VLAN tiplerinden olan “Port Based VLAN, Surveillance VLAN, MAC Based VLAN, Protocol Based VLAN, Voice VLAN” desteklemelidir.
  • Cihaz IEEE 802.3ad LACP protokolü ile Link Aggregation (Linkleri grup olarak birleştirme) yapabilmelidir. Fiziksel portları sanal olarak birleştirip tek bir lojik port olarak çalıştırmak şeklinde tanımlanan bu özellik ile band genişliği artırılabilmelidir. Her biri içine 8 adet port alınabilen toplam 8 adet farklı link grubu tanımlanabilmelidir.
  • Port grupları, statik olarak elle tanımlanabildiği gibi, LACP protokolü ile karşılıklı switchler arasında dinamik olarak da oluşturulabilmelidir.
  • Cihaz, ağdaki muhtemel loop’ları tespit edip engellemeye ve alternatif linkler kurmaya yarayan IEEE802.1d Spanning Tree (STP), IEEE802.1w Rapid Spanning Tree (RSTP) ve IEEE 802.1s Multiple Spanning Tree (MSTP) protokollarını desteklemelidir.
  • Cihaz trafik akışını engelleyebilecek DDOS saldırılarını engelleyebilmelidir.
  • Cihaz yönetilebilir olmalı ve SNMP/Http/Telnet/CLI, RMON, Console/SSH protokolları ile yönetilebilmelidir.
  • Cihaz, SNMP protokolü ile farklı network yönetim platformları üzerinden yönetilebilmelidir. Bunu temin etmek için SNMP v1, v2c ve v3 protokol süitlerini desteklemelidir.
  • Port tabanlı olarak hız sınırlandırma yapabilmelidir. (Rate limiting)
  • Cihaz Layer3 seviyesinde, IP adresi bazlı yönlendirme kapsamında, statik yönlendirmeyi (Static Routing) desteklemelidir. IPv4 adreslerine göre, manuel olarak route tanımlamaları yapılabilmelidir.
  • Cihaz üzerinde tutulmakta olan geçici konfigürasyon (running-config) ve kalıcı konfigürasyon (startup-config) dosyaları bilgisayara indirilebilmelidir. Aynı şekilde bilgisayardan da switch cihazına geri yüklenebilmelidir.
  • IEEE 802.1x standardı kapsamında, cihaza giriş (login) yöntemlerinden olan RADIUS ve TACACS+ server üzerinden authentication özelliğini desteklemelidir.
  • Cihaz ara yüzü üzerinden ping ve tracert işlemleri gerçekleştirilmelidir.
  • Cihaz sisteme ilişkin Log kayıtlarını, bir Sistem Log Listesi şeklinde tutmalıdır.
  • Web arayüzü üzerinden cihazın ne kadar süredir çalışmakta olduğu, CPU kullanımı, Memory kullanımı bilgileri alınabilmelidir.
  • Cihaz, IEEE 802.3az Enerji Verimliliği Yüksek Ethernet (EEE - Yeşil ethernet) standardına uygun olarak çalışmalıdır. Yani porta giren herhangi bir veri olmadığında o portun transmitter devresi uyku moduna alınmalı, receiver devresi aktif halde bırakılmalıdır. Bu sayede enerji tasarrufu sağlanmalıdır.
  • MAC adres tablosu boyutu 8K olmalıdır. Bu tablodaki, otomatik olarak toplanan (Learning) veriler, belli bir süre inaktif ise, otomatik olarak listeden çıkarılmalıdır (Aging).
  • Ayrıca bu tabloda sürekli olarak kalması istenen MAC adresleri, web ara yüzünden elle de girilebilmelidir.
  • Cihazın tutmakta olduğu MAC tablosu web arayüzü ile görüntülenebilmelidir. Bu tabloda hangi MAC adreslerinin hangi VLAN'a ait olduğu bilgisi olmalıdır.
  • Cihazın çalışma sıcaklığı -20 °C ~ 50 °C olmalıdır.
  • 220VAC Dahili Güç Kaynağı Girişi olmalıdır.
  • Cihaz rack montaja uygun olmalıdır.
  • Cihazın boyutları 450×285×45mm olmalıdır.

 

 

CLR-SWG-2932MP 24 Port 10/100/1000M Gigabit RJ45 POE ve 4 Port SFP/RJ45 Combo Paylaşımlı Yönetilebilir Ethernet Ağ Anahtarı. Toplam 28 aktif port


 

CLR-SWG-2932MP PoE Switch, 24 port gigabit 10/100/1000M RJ45 PoE ve 4 combo port (10/100/1000Base-TX RJ45 ve 1000Base-FX SFP) olmak üzere toplam 28 aktif porta sahip, yönetilebilir (managed), L2 özelliklerini destekleyen, ethernet ağ anahtarıdır.

 "Auto-sensing" PoE Algoritması sayesinde IEEE802.3af ve IEEE802.3at uyumlu cihazlara power beslemesi sağlar. PoE desteklemeyen cihaz bağlandığında ise elektriksel gücü keser. Bu sayede ağ cihazlarının zarar görmesi engellenmiş olur.

CLR-SWG-2932MP PoE ağ anahtarı kendisine bağlı ağ cihazlarının güç gereksinimlerini, hızlarını, duplex modlarını otomatik olarak hesaplar. 

 

Teknik Özellikleri


  • Fiber bağlantılar için toplam 4 adet SFP modül yuvası. 100M ve 1G SFP desteği
  • SFP yuvaları hem Multimode hem de Singlemode, hem dual hem de BiDi SFP modülleri çalıştırır.
  • Bakır ethernet bağlantılar için 28 adet 10/100/1000Base-TX RJ45 port. Bu portlardan dördü SFP yuvaları ile paylaşımlı çalışır.
  • Bakır RJ45 portların ilk 24 adedi PoE (Power over Ethernet) IEEE 802.3af/at destekler
  • Cihaz her bir PoE portundan 30W'a kadar güç verebilir.
  • Cihazın toplam PoE güç bütçesi 400W
  • Cihaz, RJ45 portlarından kendisine bağlı olan ağ cihazlarının PoE destekli olup olmadığını otomatik olarak algılar. Eğer PoE destekli (PD - Powered Device) bir cihaz yoksa, porttaki PoE çıkışını kapalı tutar.
  • Anahtarlama kapasitesi 56Gbps
  • Toplamda 28 port aktif olarak, aynı anda kullanılabilir.
  • IEEE 802.3i 10BASE-T, IEEE 802.3u 100BASE-TX, IEEE 802.3ab 1000BASE-T, IEEE 802.3z 1000BASE-X (fiber) ethernet standartlarını destekler.
  • Layer 3 yönlendirme işlevlerinden statik routing destekler.
  • Layer 2+ anahtarlama işlevlerinden VLAN, Port Mirroring, Port isolation, IGMP Snooping, DHCP Snooping, LLDP, POE management, ACL, STP, RSTP, MSTP, IGMP v1/v2 Snooping, QoS, vb. destekler.
  • Seri konsol portu üzerinden CLI komutları ile yönetilebildiği gibi, Web arayüzünden de (http) yönetilebilir.

 

 

Model Bilgileri
Ürün KoduCLR-SWG-2932MP
BirimiAdet
Genel Teknik Özellikler
RJ45 Auto MDI/MDI-XEvet
RJ45 Oto Duplex ModeEvet
RJ45 Oto Hız AyarıEvet
Ethernet Switch Özellikleri
Switch TipiTicari
YönetimKonsol (CLI), Web, SNMP, Layer2
Toplam Aktif Port28 port
Fiber Portu4*Gigabit SFP Slot combo
POE'siz Port Sayısı4*10/100/1000M RJ45 combo
POE'li Port Sayısı24*10/100/1000M RJ45
POE StandardıIEEE 802.3af & IEEE 802.3at
Port Başına PoE Gücü15,4W / 30W
Toplam POE Gücü400W
POE Pin BağlantısıEnd-span, 1/2+, 3/6-
Anahtarlama Kapasitesi56Gbps
Paket İletim Hızı41,6Mpps
MAC Adres Tablosu Büyüklüğü8K
Jumbo Frame DesteğiEvet
Diğer Özellikler
Çalışma Sıcaklığı-20 °C ~ 50 °C
Power Girişi220VAC Dahili Güç Kaynağı
Montaj ŞekliRack-mount
Boyut450×285×45mm
Dosya Adı
CLR-SWG-2932MP Katalogİndir
CLR-SWG-2932MP Şartnameİndir

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Doğrulama Kodu
  • Görünüm: 3601
  • Ürün Kodu: CLR-SWG-2932MP
  • Stok Durumu: Stokta var

Etiketler: Poe Switch, Yönetilebilir PoE Switch, 24 Port POE Switch, 24 Port POE Switch Gigabit, 24 Port Gigabit Switch, 24 Port PoE Yönetilebilir Switch, CLR-SWG-29XXMP Serisi Managed POE Switch, 24 Port Switch 1000 Mbps, POE Switch 4 SFP Uplink, CCTV POE Switch, CCTV Fiber POE Switch, 24 Port POE Switch 10/100/1000