Ethernet SFP Modül

Ethernet SFP Modül


Ethernet SFP Modül

Ethernet ağ cihazlarında fiber optik ve bakır arayüz sağlayan transceiver modüller. SFP, SFP+, XFP, QSFP+, QSFP28, vs formlarında olabilir.

Kullanıldığı yuvalara (slot), ihtiyaç duyulan veri hızlarına ve irtibatlandıkları media'lara göre farklı özelliklere sahiptirler.

Ethernet SFP (Small Form-Factor Pluggable) modül, ağ ekipmanlarını bir fiber optik veya bakır Ethernet ağına bağlamak için kullanılan sıcak takılabilir, kompakt bir verici/alıcıdır. SFP modülleri çeşitli veri hızlarını, protokolleri ve iletişim mesafelerini destekler.

 

Ethernet SFP modüllerine dair önemli noktalar

  • Form Faktörü: SFP modülleri küçük boyutta olup MSA (Multi-Source Agreement - Çok Kaynaklı Anlaşma) standartlarına uyar ve farklı ağ ekipmanı satıcıları arasında uyumluluğu sağlar.
  • Uyumluluk: Ethernet SFP modülleri, SFP bağlantı noktalarına sahip anahtarlar, yönlendiriciler ve ağ arabirim kartları gibi çeşitli ağ cihazları ile uyumlu olmalıdır. Tüm marka switchlerle uyumlu modüllerimiz mevcuttur.
  • Veri Hızları: SFP modülleri, 1 Gbps (Gigabit Ethernet), 10 Gbps (10 Gigabit Ethernet), 25 Gbps, 40 Gbps ve 100 Gbps gibi çeşitli veri hızlarını destekler
  • Ortam: SFP modülleri veri iletimi için çeşitli medyaları destekler, bunlar arasında çok modlu fiber, tek modlu fiber ve bakır kablolar yer alır.
  • Sıcak Takılabilir: SFP modüllerinin bir avantajı da sıcak takılabilir olmalarıdır; bu, bir modülü tüm sistemi kapatmadan değiştirme veya yükseltme olanağı sağlar. Bu özellik ağ güvenilirliğini artırır ve kesinti süresini azaltır.
  • Mesafe: Belirli bir SFP modülünün kapsayabileceği mesafe, modül türüne ve kullanılan fiber optik kablonun türüne bağlıdır. Modüller kısa mesafe bağlantılarından veri merkezi içi uzun mesafe bağlantılarına kadar farklı mesafeleri destekleyebilir.
  • Protokoller: SFP modülleri, Ethernet, Fiber Kanalı, SONET/SDH (Senkron Optik Ağ/Senkron Sayısal Hiyerarşi) ve diğer birçok ağ protokolünü destekler.
  • Dalga Boyu: Fiber optik iletişimde veri iletimi için farklı dalga boyları kullanılır. SFP modülleri farklı dalga boylarında çalışabilir ve seçim, ağın belirli gereksinimlerine bağlıdır.

 

Ethernet SFP modülü seçerken, veri hızı, mesafe ve ağ ekipmanınızla uyumluluk gibi faktörleri göz önünde bulundurmak önemlidir. Her zaman üreticinin spesifikasyonlarını ve uyumluluk listelerini kontrol ederek ağ altyapınız içinde uygun işlevselliği sağlamak önemlidir.


GelecekBT


Göster:
Sırala:

10GBase-LR 10Gbps SFP+ Modül LC DX SM 10km CLR-TGS-LR10

 CLR-TGS-LR10  10Gigabit SFP+ Transceiver Modül 10GBase-LR SM Singlemode LC ..

2.5G Bidi SFP Module LC Duplex SM TX-1310nm 20km CLR-2GS-LR20A Ön Sipariş Veriniz

2.5G Bidi SFP Module LC Duplex SM TX-1310nm 20km CLR-2GS-LR20A

CLR-2GS-LR20A 2.5G Bidi SFP Module LC Duplex Single mode TX:1310nm 20km SFP BIDI tran..

2.5G Bidi SFP Module LC Duplex SM TX-1550nm 20km CLR-2GS-LR20B Ön Sipariş Veriniz

2.5G Bidi SFP Module LC Duplex SM TX-1550nm 20km CLR-2GS-LR20B

CLR-2GS-LR20B 2.5G Bidi SFP Module LC Duplex Single mode TX:1550nm 20km SFP BIDI tran..

2.5G RJ45 Bakır SFP Modül 50 metre CLR-2GS-RJ45S Ön Sipariş Veriniz

2.5G RJ45 Bakır SFP Modül 50 metre CLR-2GS-RJ45S

CLR-2GS-RJ45S 2.5G RJ45 Bakır SFP Module 50 metreCLR-2GS-RJ45S, yaygın olarak kullanılan ana..

2.5G SFP Module LC Duplex MM 850nm 300m CLR-2GS-SR03M Ön Sipariş Veriniz

2.5G SFP Module LC Duplex MM 850nm 300m CLR-2GS-SR03M

CLR-2GS-SR03M 2.5G SFP Module LC Duplex Multimode 850nm 300m SFP transceiver modü..

2.5G SFP Module LC Duplex SM 1310nm 20km CLR-2GS-LR20S Ön Sipariş Veriniz

2.5G SFP Module LC Duplex SM 1310nm 20km CLR-2GS-LR20S

CLR-2GS-LR20S 2.5G SFP Module LC Duplex Singlemode 1310nm 20km SFP transceiver mod&uu..

CLR-TGS-B20A @ Tek Core BiDi SFP+ Modül 10GBase-BX LC Simplex SM 20km

 CLR-TGS-B20A 10Gigabit SFP+ Transceiver Modül 10GBase-LR, Tek kıl BiDi SFP TX: 1270nm..

CLR-TGS-B20B @ Tek Core BiDi SFP+ Modül 10GBase-BX LC Simplex SM 20km

 CLR-TGS-B20B 10Gigabit SFP+ transceiver modül 10GBase-LR, tek kıl BiDi SFP TX: 1..

CLR-TGS-B40A @ Tek Core BiDi SFP+ Modül 10GBase-BX LC Simplex SM 40km

 CLR-TGS-B40A 10 Gigabit SFP+ Transceiver Modül 10GBase-ER, Tek kıl BiDi SFP TX: ..

CLR-TGS-B40B @ Tek Core BiDi SFP+ Modül 10GBase-BX LC Simplex SM 40km

 CLR-TGS-B40B 10 Gigabit SFP+ transceiver modül 10GBase-ER, tek kıl BiDi SFP TX: ..

CLR-TGS-B60A @ Tek Core BiDi SFP+ Modül 10GBase-BX LC Simplex SM 60km

 CLR-TGS-B60A # 10 Gigabit SFP+ Transceiver Modül 10GBase-ER, tek kıl BiDi SFP TX..

CLR-TGS-B60B @ Tek Core BiDi SFP+ Modül 10GBase-BX LC Simplex SM 60km

 CLR-TGS-B60B # 10 Gigabit SFP+ transceiver modül 10GBase-ER, tek kıl BiDi SFP TX..

CLR-TGS-B80A @ Tek Core BiDi SFP+ Modül 10GBase-BX LC Simplex SM 80km

 CLR-TGS-B80A # 10 Gigabit SFP+ transceiver modül 10GBase-ZR, tek kıl BiDi SFP TX..

CLR-TGS-B80B @ Tek Core BiDi SFP+ Modül 10GBase-BX LC Simplex SM 80km

 CLR-TGS-B80B # 10 Gigabit SFP+ transceiver modül 10GBase-ZR, tek kıl BiDi SFP TX..